Asset 3

DriveClub pojawi się w PS Plus… no właśnie… kiedy?

Andrzej Kała / 31.10.2014
komentarze: 0

Serwery DriveClub powoli zaczynają się stabilizować, a sama gra staje na nogi. Niestety w dniu premiery nie wyglądało to różowo i przez długi czas gra, której fundamentem była zabawa ze znajomymi, nie posiadała trybu multiplayer. Teraz pozostała jednak jeszcze jedna zagadka – co z DriveClub PlayStation Plus Edition?

Sytuację te nieco wyjaśnił Shuhei Yoshida, choć nie podał on konkretnej daty premiery.

Chciałem Wam przekazać najnowsze wiadomości dotyczące DriveClub. Niestety, droga do premiery była nieco wyboista i jest nam bardzo przykro, że tak wielu z Was nie mogło cieszyć się tym, co mieliśmy nadzieję Wam dostarczyć poprzez DriveClub.

Cały czas słuchamy Was i zdajemy sobie sprawę, że Wasza cierpliwość powoli się kończy. Developerzy z Evolution Studios pracują dzień i noc, a także otrzymali dodatkowe wsparcie, aby jak najszybciej uporać się z resztą problemów. Niestety, potrzebujemy na to nieco więcej czasu niż początkowo zakładaliśmy i nie jesteśmy w stanie podać obecnie konkretnej daty, kiedy wszystko będzie jak należy. Będziemy cały czas informować Was o postępach.

No cóż, nie da się ukryć, że „wypadnięcie” tak ważnego elementu z DriveClub jest sporą porażką i fakt, że tak długo po premierze nadal stanowi to problem nie wróży najlepiej. Szkoda, bo „jeździ się” świetnie, tylko że jak nie działa fundament rozgrywki, to i odpalać samej gry zbytnio się nie chce…

Jesteśmy również świadomi tego, że zawiedliśmy tak wielu z Was oczekujących Edycji PS Plus. Naszym priorytetem jest póki co zaoferowanie Wam jak najlepszych doświadczeń w trakcie gry, a biorąc pod uwagę ilość nowych graczy i dodatkowe obciążenie serwerów w przypadku tej wersji, nie jesteśmy pewni, że możemy Wam to zagwarantować. Dlatego też, dopóki nie będziemy w stanie zapewnić każdemu pełnego doświadczenia płynącego z rozgrywki online, musimy opóźnić premierę Edycji PS Plus.

Pozostaje więc tylko czekać cierpliwie na rozwój wypadków.

W imieniu Sony World Wide Studios jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną cierpliwość i dziękujemy za ofiarowane nam wsparcie. Raz jeszcze, szczerze przepraszamy za opóźnienie.

Potknięcia zdarzają się każdemu, ale mam nadzieję, że problemy mimo wszystko zostaną rozwiązane szybciutko.