Asset 3

Prey 2 oficjalnie skasowane

Andrzej Kała / 31.10.2014
komentarze: 0

Wygląda na to, że po wielu latach męczarni Prey 2 jednak nie ujrzy światła dziennego – Bethesda właśnie oficjalnie potwierdziła zakończenie prac nad tym projektem. Nieco więcej szczegółów na temat tego „dlaczego” projekt został skasowany udzielił Pete Hines w trakcie rozmowy z CNET na targach PAX Australia.

Była to gra, w którą wierzyliśmy, ale nigdy nie mieliśmy przekonania, że osiągnęła pewien poziom na którym powinna się znaleźć. Nie widzieliśmy szans na ścieżkę prowadzącą do sukcesu po ukończeniu prac nad nią.

Nie spełniała naszych wymagań co do jakości i dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu prac. Nie była to prosta decyzja, ale nie powinna być zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że niewiele o Prey 2 mówiliśmy.

Nadal wierzymy w tę markę, musimy tylko przekonać się co możemy z nią zrobić.

Ostatni raz o Prey 2 mieliśmy okazję cokolwiek usłyszeć ponad rok temu, a i wtedy była to zaledwie obszerna galeria. Z drugiej strony, tworzenie gry z góry skazanej na porażkę też nie ma sensu, więc może nawet lepiej, że prace zostały wstrzymane? Chętnie przekonałbym się sam, nawet poprzez jakąś wersję demonstracyjną, czy gra faktycznie była średnia, czy po prostu nie była tytułem mającym wyrwać wszystkich z butów.

Na deser zatem jeszcze spora galeria, tak w ramach przypomnienia sobie jak wyglądał Prey 2 przed anulowaniem.