Asset 3

11-bit Studios wygrywa internet!

Andrzej Kała / 17.11.2014
komentarze: 0

Jak w zasadzie każda gra, która ukazuje się na platformie PC, również i This War of Mine pojawiło się na torrentach. Nie ma w tym nic szokującego ani zaskakującego, bo taka jest smutna rzeczywistość – piractwo było, jest i będzie. Chłopaki z 11-bit Studios postanowili jednak podejść do tego po ludzku i po prostu wygrali internet.

Wszyscy dobrze wiemy jak wyglądają konsekwencje piractwa i nie jest żadną tajemnicą, że piractwo jest złe bo to zwykłe okradanie twórców z ich ciężkiej pracy. Dlatego choć jest to złe, to nie zawsze torrenty muszą oznaczać gigantyczne straty dla developerów – można przekuć je w zysk nie tylko finansowy, ale przede wszystkim PR-owy!

Właśnie taką ścieżkę obrała ekipa z 11-bit Studios, która w komentarzach do wspomnianego torrenta, umieściła kody na grę na platformie Steam wraz z krótkim wyjaśnieniem. Przepraszam, ale mnie to totalnie wyrwało z butów i moim zdaniem developerzy wygrali dzisiejszy internet.

The Pirate Bay

Warto jednak zwrócić uwagę na coś jeszcze przy okazji tych komentarzy, otóż w zasadzie wszystkie osoby dodające komentarz pod tym torrentem są tego samego zdania – jak tylko fundusze pozwolą, chcą zakupić grę i wesprzeć twórców bo to kawał genialnej produkcji.

 • Holy shit, I wish they had online co-op. This game is awesome, I’d pay double if if I had the money. Please don’t pirate this if you have the money, this is made by indies who really deserves the money.

  Game: 10/10

 • this game is absolutely amazing. i’m fucking thrilled. so intensive emotional and chelenging gameplay. decisions… i died alot and… and when i start new game it’s completely different story… for me is GOTY. as soon i get some money i buy it. devs trully deseves it… all new AAA tiltes sucks compares to TWoM
 • Hey Karol_11bit, that was an amazing initiative! Got 1 of those keys and tried the game, it’s really amazing. Talked about it to 2 friends and they already bought it on Steam, gonna write a full review on steam also. Thanks a lot! 🙂
 • This is how it’s done. ^

  I have never seen any game studio actually reach out to pirates on the pirate bay itself, and give out keys for those who have stolen their intellectual property.

  I myself am a big proponent of the pirate movement, but I don’t think I can firmly say that anymore. This single post has derailed the years of pirating I’ve done, and it really has touched me about what true forgiveness is to me, in a sense.

  I am just a poor high school student now, but when I come into some cash, I will gift this game to several of my friends, legitimately.

My ogrywamy jeszcze This War of Mine, więc recenzja pojawi się w najbliższych dniach, ale już teraz możemy Wam zdradzić – bez dwóch zdań warto skusić się na ten tytuł – warty jest każdego „ojro”.