Asset 3

Pierwsze informacje i grafiki z Game of Thrones: A Telltale Games Series

Andrzej Kała / 17.11.2014
komentarze: 0

W sieci krążą pierwsze grafiki z Game of Thrones: A Telltale Games Series, które najprawdopodobniej „wyciekły” mniej lub bardziej „przypadkiem”. Jest to jednak dobra okazja do sprawdzenia co już wiemy na temat tej serii od studia Telltale Games.

Wydarzenia przedstawione w grze mają umiejscowione są podczas końcówki trzeciego sezonu serialu TV i kończą się tuż przed rozpoczęciem piątego sezonu. Członkowie rodu Forrester są uwikłani w wydarzenia Wojny Pięciu Królów i muszą robić wszystko co w ich mocy, aby zapobiec całkowitej zagładzie tego rodu. Choć dla fanów serialu może być to zupełnie nowy ród, to jednak pojawiał się on w książce R.R. Martina – Taniec ze Smokami i przyrzekał swoją wierność Domowi Glover.

Odwiedzimy zarówno znane lokacje jak Wielk Mur, ale pojawią się zupełnie nowe jak Ironrath, dom rodu Forrester.

Akcję gry w Game of Thrones: A Telltale Games Series będziemy obserwować z perspektywy pięciu postaci, z których każda należy do Domu Forresterów – może to być członek rodziny, bądź jedna z osób służących. Podejmowane przez nas decyzje mogą mieć wpływ nie tylko na wydarzenia wokół danej postaci, ale także mogą odbić się echem na wydarzeniach wokół pozostałych czterech postaci.

Pierwszy epizod ma pojawić się jeszcze w tym roku, a docelowo pierwszy sezon będzie zawierał ich sześć. Gra trafi na PC/Mac, PS3, PS4, Xbox360, Xbox One i iOS, ale studio niedługo zdradzi dodatkowe platformy już niedługo.