Asset 3

Sporo nowych informacji na temat Bloodborne

Andrzej Kała / 21.11.2014
komentarze: 0

Choć Bloodborne zalicza mały poślizg, to nadal jest to bardzo ciekawie zapowiadająca się produkcja. Dziś mamy dla Was trochę nowych informacji w połączeniu z całkiem obszerną galerią prezentującą m.in. nowego łowcę.

Ciekawe miejsca i przeciwnicy

Poznaliśmy kilkanowych lokacji, do których będziemy się mogli udać w trakcie rozgrywki. Wśród nich są m.in. zakazany las, stare, opuszczone części Yharnam czy cmentarz hemwick znajdujący się na obrzeżach Yharnam. Pomimo bogatej palety barw, cmentarz ten nie jest zbyt przyjaznym miejscem.

Bloodborne

Badając dokładniej teren cmentarza natrafimy na jednego z najbardziej pokręconych przeciwników – potężną wiedźmę zbierającą gałki oczne. Jeśli zamierzacie się z nią zmierzyć, to dobrze byłoby zabrać ze sobą dodatkowego śmiałka.

Zamek Cainhurst

Nie obeszło się także bez prezentacji zupełnie nowej lokacji – zamku Cainhurst. Obecnie opuszczony i zamarznięty, niegdyś zamieszkiwany był przez szlachecką rodzinę, która zniknęła bez śladu. Choć jest widoczny z daleka, nawet przez mgłę spowijającą jezioro, dotarcie do niego nie będzie łatwe. Jakie tajemnice skrywa w swoich murach? Co stało się z rodziną? Będzie okazja by się tego dowiedzieć.

Ruiny pod miastem

Głęboko pod miastem Yharnam znajduje się rozległa sieć kilkupoziomowych ruin, dużo starszych niż samo miasto, których nie stworzyły ludzkie ręce. Co więcej – dla każdego z graczy ruiny te mogą przybrać zupełnie inny układ!

Bloodborne

Nowi łowcy

Czas poznać również dwójkę nowych łowców, wśród których znalazł się Ksiądz Gascoigne posługujący się gigantycznym toporem.

Bloodborne

Drugi z łowców to Gyula, stary weteran, który podobno posiada niesamowite umiejętności. Nikt nie spotkał go od wielu lat, kiedy to zapuścił się w starą część Yharnam, która została opuszczona i spalona po tym jak plaga bestii zebrała swoje żniwo w tym miejscu. Bardzo możliwe, że zwiedzając tę część miasta spotkamy go na swojej drodze.

Bloodborne

System odzyskiwania życia i informacje o broniach

W Bloodborne znajduje się kilka typów broni, wśród których każdy znajdzie coś idealnie odpowiadającego jego stylowi rozgrywki. Ciekawie zapowiada się system Regain, który pozwoli na odzyskanie części punktów życia jeśli po otrzymanych ciosach wyprowadzimy szybką kontrę.

Bloodborne

Zaprezentowano także nową broń – zmieniającą się laskę, która w standardowej postaci jest skuteczną bronią lekką na krótki dystans. Można ją jednak zamienić w broń ciężką lub broń na długi dystans, zamieniając ją w pokryty ostrzami bicz.

Bloodborne

Możliwość transformacji broni to charakterystyczny element Bloodborne, który był już omawiany także przy okazji prezentacji tasaka. W krótkiej formie jest to szybka broń na krótki dystans, jednakże po transformacji staje się skuteczną bronią na dłuższy dystans, choć wtedy znacznie obniża się szybkość zadawania ciosów, gdyż trzeba wziąć większy zamach. Co ciekawe – w przypadku tasaka możliwa jest transformacja w trakcie wykonywania kombinacji ciosów, co dodatkowo zwiększa możliwości ataku.

Przykłady takich transformacji możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo. Po Lords of the Fallen mam smaka na takie trudniejsze tytuły, szkoda tylko, że premiera Bloodborne zaplanowana jest dopiero na 25.03.2015r.