Asset 3

Haunted House: Cryptic Graves już dostępne… trochę niespodziewanie

Andrzej Kała / 26.11.2014
komentarze: 0

Na początku września Atari zapowiedziało dwie produkcje – Alone in the Dark: Illumination oraz Haunted House: Cryptic Graves. Zaraz po zapowiedzi słuch po tej drugiej produkcji zaginął, aż tu mamy nagle premierowy zwiastun, nowy gameplay, a sama gra jest już dostępna na platformie Steam!

W grze wcielimy się w postać obdarzoną mocami nadprzyrodzonymi, walczącą o oczyszczenie opuszczonej posiadłości Abaddon Grange, jednocześnie rozwiązując zagadki, aby w rezultacie pomóc duchowi pomścić swoją śmierć i uwolnić go z tej posiadłości. Będziemy m.in. komunikować się ze zmarłymi dzięki umiejętnościom naszej postaci, a także dotykać przedmiotów aby poznać nieco szczegółów na temat poprzedniego właściciela.

Posiadłość będzie całkiem spora, i będzie stanowiła ciekawy obiekt od eksploracji pełen tajemniczych pokoi, korytarzy, katakumb a nawet labiryntu w ogrodzie. Przy pomocy alchemii stworzymy mikstury odpowiadające poszczególnym żywiołom, które pozwolą nam na otwieranie magicznych przejść lub będą nas chroniły przed niebezpieczeństwem.