Asset 3

Soundtrack #1 – Remember Me

Andrzej Kała / 2.12.2014
komentarze: 0

Muzyka w grach już od pewnego czasu nie jest wyłącznie zlepkiem przypadkowych dźwięków, które mają za zadanie nieco urozmaicić ciszę w tle. Teraz to pełnoprawne dzieła, które w wielu przypadkach dają dużą przyjemność słuchania nawet, jeśli zostaną całkowicie oddzielone od gry. W ramach serii „Soundtrack” chciałbym podzielić się z Wami moimi ulubionymi albumami.

Remember Me

W ramach pierwszego odcinka serii chciałbym podzielić się z Wami ścieżką dźwiękową z mocno niedocenionej gry Remember Me. Podobnie jak świat gry, będący ciekawą mieszanką znanego nam Paryża i Paryża przyszłości, również i ścieżka dźwiękowa jest świetną mieszanką muzyki klasycznej i elektronicznej, a autorem tej mieszanki jest Olivier Deriviere.

Już otwierający album utwór Nilin, the Memory Hunter idealnie zapowiada to, co nas czeka – motywy klasycznych instrumentów, pięknie zresztą zaaranżowanych, przeplatają się z dźwiękami technologii tworząc melodie zapadające na długo w pamięci i pokazujące, że nawet tak radykalne połączenia potrafią świetnie funkcjonować.

Najbardziej charakterystycznym utworem z całej ścieżki bez wątpienia jest Fragments, który w trakcie rozgrywki możemy usłyszeć podczas wykonywania udanej serii ciosów. Daje on „kopa” do dalszej walki, jednocześnie nadając jej charakterystyczny rytm.

Znajdziemy na albumie zarówno szybsze utwory jak choćby dwa przytoczone powyżej, ale także nieco spokojniejsze jak choćby Our Parents czy Still Human.

Pełną ścieżkę dźwiękową możecie odsłuchać poniżej dzięki Spotify i zachęcam również do śledzenia naszego profilu, gdzie znajdziecie ciekawe playlisty z soundtrackami z gier (i nie tylko!). Zachęcam także do zapoznania się z samą grą, jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji.