Asset 3

Nowy Deus Ex będzie wyglądał pięknie

Andrzej Kała / 5.12.2014
komentarze: 0

Studio Eidos Montreal pochwaliło się silnikiem Dawn Engine, który będzie napędzał ich nowe produkcje. Do tej pory studio polegało na licencjonowanych silnikach, ale z tego powodu developerzy czuli się mocno ograniczani, więc zdecydowano się na stworzenie autorskiego silnika z myślą o PC i konsolach nowej generacji.

Wspomniany Dawn Engine jest bazowany na mocno zmodyfikowanej wersji silnika Glacier 2 od studia IO Interactive. Celem tych prac jest stworzenie silnika, który pozwoli na usprawnienie nie tylko warstwy wizualnej, ale także rozgrywki i immersji gracza. Silnik ten będzie fundamentem dla wszystkich projektów z uniwersum Deus Ex.

Twórcy zapewniają również, że mówiąc o „Deus Ex Universe” nie mają wcale na myśli gry MMO. Chodzi dosłownie o pewne fikcyjne uniwersum, w którym umieszczone będą wszystkie gry z tej serii, a także różne projekty wykraczające poza branżę gier.

Wracając jednak do samego silnika, już pierwsza grafika stworzona w oparciu o jego możliwości nie pozostawia złudzeń – czekają nas piękne gry osadzone w kapitalnym uniwersum. Byle szybko!

Dawn Engine