Asset 3

No Man’s Sky – nowy zwiastun i nieco informacji

Andrzej Kała / 6.12.2014
komentarze: 0

W końcu mamy okazję zobaczyć nowy materiał wideo z No Man’s Sky, jednej z chyba najbardziej przeze mnie wyczekiwanych produkcji. Podczas imprezy The Game Awads 2014 zaprezentowano nowy zwiastun produkcji studia Hello Games, ale dodatkowo dzięki magazynowi Game Informer pojawiło się sporo nowych informacji na temat eksploracji i walki.

W No Man’s Sky naszym zadaniem będzie dotarcie do centrum Galaktyki, na której obrzeżach będziemy rozpoczynać swoją przygodę. Jako, że cały świat jest zawsze generowany losowo, możliwe jest, że nasza pierwsza planeta może być kopalnią ciekawych przedmiotów czy materiałów, ale równie dobrze może okazać się wymarłym pustkowiem.

No Man's Sky

Wspomniana podróż do centrum Galaktyki to wcale nie będzie taka prosta sprawa, bowiem ma ona nam zająć od 40 do 100 godzin, więc można śmiało założyć, że No Man’s Sky szybko nie odłożymy na półkę. Niższą wartość należy brać pod uwagę jeśli skupimy się tylko na naszym celu, jednak dając się ponieść eksploracji poszczególnych światów możemy spokojnie założyć, że te 100 godzin nie jest wzięte z kosmosu. Czy warto zbaczać z obranego kursu? W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie będzie nam pomagała mapa Galaktyki, przy pomocy której będziemy mieli możliwość skanowania planet w poszukiwaniu m.in. zasobów czy stacji kosmicznych.

No Man's Sky

Każdy z układów słonecznych będzie posiadał przynajmniej jedną stację kosmiczną, a na każdej z planet spotkamy punkt handlowy i roboty, pełniące rolę strażników równowagi. Jednego z nich możemy zobaczyć na poniższym zwiastunie. Należy uważać jak mocno eksploatujemy daną planetę, bowiem zbierając zbyt wiele surowców lub zabijając zbyt wiele stworzeń możemy zostać przez strażników zaatakowani.

No Man's Sky

Oprócz strażników mogą zaatakować nas także inni gracze, którzy uznają ładunek naszego statku za cenny. Walki w kosmosie są toczone z perspektywy pierwszej osoby, a jeśli to my zdecydujemy się plądrować innych graczy, możemy narazić się na rozesłanie za nami listu gończego na terenie danego regionu. W efekcie jeśli zbliżymy się do stacji kosmicznej w danym regionie, zostaniemy od razu zaatakowani.

Co jednak jeśli nasz statek zostanie zniszczony? Nasza postać wbije się w kapsułę ratunkową, która zabierze ją na najbliższą planetę, gdzie rozpoczniemy naszą podróż praktycznie od zera.

Teraz jednak pora już na najważniejszą część, czyli zwiastun oparty o rozgrywkę, który pokazany został podczas The Game Awards 2014.