Asset 3

Wybraliście grę roku 2014 czytelników Playing Daily – Wyniki głosowania!

Andrzej Kała / 11.01.2015
komentarze: 0

Głosowanie już zakończone, w tym roku frekwencja delikatnie mówiąc dopisała, więc pora rzucić okiem na wyniki i sporządzić jakieś małe podsumowanie. Choć lista była dłuższa, to ostatecznie przedstawiamy tylko top 10 Waszym zdaniem najlepszych gier 2014 roku.

Choć jest to ranking stworzony w całości przez Was, zapewne nie wszyscy się z nim zgodzą. Gorąco zachęcam do dyskusji w komentarzach – który tytuł Waszym zdaniem jest zbyt wysoko? Który za nisko? A może brak jakiegoś (lub obecność innego), to porażka?

10. This War of Mine – 17 głosów

This War of Mine

Cieszy mnie fakt, że produkcja 11-bit Studios zyskała nie tylko uznanie wśród prasy, czy „blogasków”, ale przede wszystkim wśród graczy. Nie inaczej jest także w Waszym przypadku, bowiem This War of Mine załapało się na 10 miejsce w rankingu.

9. Diablo III: Reaper of Souls – 22 głosy

Diablo 3 - Reaper of Souls

Dodatek Reaper of Souls, który w przypadku konsol nowej generacji jest tak naprawdę pełnoprawnym tytułem zajął 9 miejsce w naszym rankingu. Znakomita większość graczy, którzy nie mogą się od tej produkcji oderwać ceni ją za grywalność i świetną zabawę w trybie kooperacji.

8. Assassin’s Creed: Unity – 23 głosy

Unity

Pomimo problemów z rozmaitymi błędami (choć nie wszyscy je napotkali), gra mimo wszystko przypadła Wam do gustu i znalazła się na tej liście. Od momentu premiery Assassin’s Creed: Unity otrzymało też sporo patchy, więc po spadku ceny warto będzie rzucić okiem na ten tytuł.

7. The Last of Us: Remastered – 26 głosów

The Last of Us: Remastered

W 2013 roku była to jedna z najlepszych gier według wielu serwisów, przegrywając głównie z Grand Theft Auto V. W tym roku choć już nie tak wysoko, nieco odświeżone The Last of Us: Remastered powraca i jest to świetna okazja do tego, abyście zagrali w ten tytuł jeśli jeszcze nie mieliście okazji.

6. Destiny – 27 głosów

Destiny

Chyba jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów w tym roku – przykład zmarnowanego potencjału? A może najlepsza gra roku, od której ciężko się oderwać? Zdania są podzielone w zasadzie równo po połowie, ale nie zmienia to faktu, że Destiny wskoczyło na wysoką, szóstą pozycję.

5. Middle-Earth: Shadow of Mordor – 39 głosów

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Tytuł, który wkradł się na rynek nieco po cichu (nie licząc początkowych kontrowersji). Zaskoczył wszystkich zarówno pod kątem fabuły jak i świetnych mechanizmów samej rozgrywki (system Nemesis!). Piąte miejsce Middle-Earth: Shadow of Mordor wydaje się w pełni zasłużone, choć wiele osób typowało ten tytuł jako grę roku.

4. Forza Horizon 2 – 44 głosy

Forza Horizon 2

Forza Horizon 2 miała nieco ułatwione zadanie, bowiem nie dość że gier wyścigowych było jak na lekarstwo, to jeszcze DriveClub zaliczał wpadkę za wpadką. Nie zmienia to jednak faktu, że to świetne wyścigi z dużym, otwartym światem, które potrafią wciągnąć na wiele godzin. Szkoda, że tylko na Xbox One…

3. Dragon Age: Inquisition – 62 głosy

Dragon Age: Inquisition

Po Dragon Age 2 wielu fanów wątpiło, czy BioWare da radę jeszcze powrócić z tą marką. Okazuje się jednak, że powrót do korzeni i systemów znanych z Dragon Age: Origins, lekko doprawiony nowinkami i ciekawą historią to strzał w dziesiątkę i dzięki Dragon Age: Inqusition, smocza seria powraca do grona najlepszych gier RPG.

2. Far Cry 4 – 89 głosów

Far Cry 4

Przez wielu graczy uważany za Far Cry 3,5 bądź dodatek do Far Cry 3, mimo wszystko Far Cry 4 broni się i wciąga na długie godziny. Różnorodność rozgrywki, ciekawe zadania i przepiękny Kyrat nie pozwalają się oderwać wielu osobom od konsoli/PC sprawiając, że dla nich to bez dwóch zdań gra roku.

1. Grand Theft Auto V – 127 głosów

Grand Theft Auto V

Reedycja Grand Theft Auto V na konsole nowej generacji (a wkrótce premiera na PC), to najwyraźniej świetny ruch ze strony Rockstar Games. Pomimo tego, że sporo osób ograło ten tytuł na poprzedniej generacji, to wrócili do niego i znów szaleją po Los Santos – na szczęście developerzy dołożyli kilka nowych smaczków sprawiających, że znów chce się grać.

Top 10 nie uwzględniający remake’ów i reedycji

Choć powyższe tytuły to Wasze top 10, to mimo wszystko znalazło się na tej liście kilka tytułów z zeszłego roku. Postanowiłem więc na szybko jeszcze zebrać listę top 10 pozbawioną „odgrzewanych kotletów”, skupiającą się wyłącznie na nowościach.

10. Alien: Isolation – 12 głosów

Alien: Isolation

W końcu marka Alien otrzymała tytuł godnie ją reprezentujący. Alien Isolation to gra mroczna, nastawiona na przetrwanie i przypominająca nam o tym, czym pierwotnie był Obcy – nieznaną, potężną istotą, wobec której człowiek czuł ogromny respekt. Tak więc zamiast kolejnego shootera otrzymaliśmy świetny survival horror.

9. Dark Souls 2 – 15 głosów

Dark Souls 2: Scholar of the first sin

Studio From Software przy pomocy serii Dark Souls przypomniało nam o oldskulowych grach, w których liczył się skill i zapamiętywanie schematów. Fabuła nie porywała, ale grywalność zostawiała wszystko w tyle (zakładając, że nie brakowało nam cierpliwości). Dark Souls 2 kontynuuje ten trend, choć gra nieco złagodniała aby przyciągnąć do siebie świeżą krew.

8. This War of Mine – 17 głosów

This War of Mine

This War of Mine wskakuje dwa oczka wyżej, co tylko dodatkowo podkreśla, że powinniście zagrać w ten tytuł!

7. Diablo III: Reaper of Souls – 22 głosy

Diablo 3 - Reaper of Souls

6. Assassin’s Creed: Unity – 23 głosy

Assassin's Creed: Unity

5. Destiny – 27 głosów

Destiny

4. Middle-Earth: Shadow of Mordor – 39 głosów

Middle-Earth: Shadow of Mordor

3. Forza Horizon 2 – 44 głosy

Forza Horizon 2

2. Dargon Age: Inquisition – 62 głosy

Dragon Age: Inquisition

1. Far Cry 4 – 89 głosów

Far Cry 4

Wygląda na to, że Far Cry 4 został grą roku 2015 czytelników Playing Daily zakładając, że pomijamy „odgrzewane kotlety”. Przyznaję, że ja również spędziłem z tą grą mnóstwo czasu i bawiłem się świetnie.