Asset 3

Szok! Niedowierzanie! Będzie Grand Theft Auto VI!

Andrzej Kała / 3.02.2015
komentarze: 0

W trakcie rozmowy z serwisem Develop, prezes Rockstar Games, Leslie Benzies zdradził, że studio ma w planach kolejne odsłony serii Grand Theft Auto. Oczywiście jest to wiadomość, której nikt się nie spodziewał, bo przecież wywrotki z pieniędzmi jakie wjechały do Rockstar Games to za mało, żeby kontynuować serię…

A tak całkiem poważnie, to nie należy nastawiać się na zbyt szybką premierę kolejnej odsłony. Już pomijając fakt, że najpierw Grand Theft Auto V musi ukazać się na PC, to na obecną chwilę kolejna odsłona to po prostu pewne pomysły.

Mamy tyle pomysłów na tę serię, że spokojnie starczyłoby na 45 lat. Nie wiemy jeszcze jakie będzie GTA 6, ale mamy kilka pomysłów.

(…)

Zawsze zaczyna się od idei. Pierwszym pytaniem jest gdzie będzie osadzona akcja – to definiuje misje, bowiem inne zadania będziesz wykonywał w Los Angeles, a inne w Nowym Jorku czy Miami. Mapa i wątek fabularny są opracowywane razem, a historia jest podstawą do osadzania kolejnych misji.

Biorąc pod uwagę fakt, że prace nad GTA V rozpoczęły się dopiero ok. 2 lat po premierze GTA IV, nie ma co specjalnie napalać się na to, że gra już powstaje. Niemniej jednak cieszy informacja, że to nie koniec serii.