Asset 3

Persona 5 – nieco informacji na temat głównego bohatera i świata gry

Andrzej Kała / 11.02.2015
komentarze: 0

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję zobaczyć nowy zwiastun Persony 5 zawierający nieco rozgrywki. Pojawiły się również pierwsze informacje na temat samej rozgrywki, świata gry, a także głównego bohatera.

Persona 5

Nasz bohater będzie uczniem drugiego roku liceum, który przenosi się do Tokio na wiosnę. Wtedy też rozpoczyna się nowy rok szkolny w Japonii. Zamieszkamy nad kawiarnią znajomych rodziców, na obrzeżach miasta. Dodatkowo wiadomo, że będzie on zmagał się z jakimś wewnętrznym problemem, którego rozwiązanie może mieć znaczący wpływ na rozgrywkę.

Oprócz głównego bohatera, we wspomnianym zwiastunie mieliśmy także okazję zobaczyć dwójkę przyjaciół, których poznamy na samym początku gry – Anne i Ryuji. Był tam również kot, Morgana, który będzie miał kluczowe znaczenie dla wątku fabularnego.

Persona 5

Poznaliśmy także imię persony głównego bohatera – Arsène, co może być z kolei nawiązaniem do sławnej, fikcyjnej postaci złodzieja – Arsène Lupin.

Choć rozgrywka rozpoczyna się w dzielnicy Shibuya, będziemy mieli także okazję odwiedzić inne dzielnice miasta.

W ostatnim zwiastunie mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy także lochy, po których będziemy się poruszać, a z pierwszych informacji wynika, że nie były one generowane losowo. Podobno część z nich ma być zaprojektowana specjalnie z myślą o umiejętnościach persony głównego bohatera, choć będą obecne także losowo generowane lochy, tak jak to miało miejsce do tej pory.

Ja już nie mogę się doczekać premiery… oby jak najszybciej!