Asset 3

Fable Legends będzie grą free to play…

Andrzej Kała / 27.02.2015
komentarze: 0

Developerzy z Lionhead Studios nie tylko zaprezentowali nowy zwiastun Fable Legends, ale również zdradzili kilka nowych szczegółów na temat tej produkcji. Informacją największego kalibru jest jednak przejście na model free to play.

Wiemy już, że gra trafi zarówno na konsolę Xbox One jak i PC, pod warunkiem, że będziemy mieć zainstalowany system Windows 10. Co więcej, gracze obu platform będą mogli uczestniczyć we wspólnych rozgrywkach!

Fable Legends

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że będziemy mieć do czynienia z kolejną, pudełkową odsłoną gry z serii Fable, ale developerzy z Lionhead Studios zdecydowali się na przejście na model free to play. Ma to zapewnić jeszcze szersze grono odbiorców, a sam system ma funkcjonować podobnie jak w League of Legends. Oznacza to zatem, że będziemy mieć do czynienia z rotacją bohaterów, przy czym zdobyte doświadczenie będzie zapisywane dla danej postaci i gdy kolejny raz będzie dostępna w puli, nie będziemy musieli rozpoczynać zabawy od zera. Drugi charakterystyczny element to dodatkowe, płatne skórki dla postaci.

Fable Legends

Jest więc spora szansa, że nie będzie problemów z koniecznością płacenia aby móc wygrywać, co jest największą bolączką gier opartych o ten model rozliczenia.

Pozostały więc już same przyjemności, czyli nowy zwiastun i obszerna galeria.