Asset 3

Mortal Kombat X – nadrabiamy zaległości

Andrzej Kała / 28.03.2015
komentarze: 0

W ostatnim czasie ekipa NetherRealm Studios nie skąpi informacji na temat Mortal Kombat X. Choć nadal najmniej wiemy na temat fabuły i trybu dla jednego gracza, to poznajemy coraz więcej wojowników, a także nowych mechanizmów rozgrywki. Czas zatem nadrobić nieco zaległości.

Na początku miesiąca mogliśmy poznać bliżej część zaprezentowanych już wojowników, do listy których w tamtym czasie dołączyli Mileena i Johnny Cage. Oczywiście to nie koniec rozbudowywania listy, bowiem chwilę później poznaliśmy zawartość karnetu Kombat Pack, mającego wprowadzić cztery nowe postaci.

Wiemy również, na podstawie kilku pierwszych minut rozgrywki, że do obsady dołączy również Kenshi. Kilka dni temu pojawił się kolejny materiał wideo zatytułowany „Shaolin”, potwierdzający trzech kolejnych wojowników.

Są to Liu Kang, Kung Lao oraz Kung Jin. W przypadku dwóch pierwszych będziemy mieli do czynienia z magią wskrzeszania, bowiem obaj będą najwyraźniej służyć Shinnokowi.

Erron Black

Mortal Kombat X

To jednak nie koniec nowych zawodników, bowiem oprócz zupełnie dla mnie nowego Tremora zawartego w dodatkach, pojawi się także kolejna postać, która tym razem zalicza swój debiut w serii. Jest to Erron Black.

Postać ta pojawi się w trybie fabularnym, gdzie będzie pracowała dla Kotala Kahna, starając się ostatecznie zakończyć istnienie Mileeny.

Sam Erron niegdyś był jednym z członków organizacji Black Dragon, ale po tym jak przedostał się do Outworld został jednym z najokrutniejszych wojowników Kotala Khana, a zarazem łącznikiem ze wspomnianą organizacją.

Zwiastuny i materiały wideo z rozgrywki pokazują również kilka innych postaci jak m.in. Sindel, Baraka, Rain, Takeshi Takeda, Jackie, Quan Chi, Li Mei i Shinnok. Część z nich pojawiała się na krótko i raczej w tle, więc ich obecność jest nadal pod znakiem zapytania, choć wiemy już, że w grze pojawą się Takeshi Takeda i Quan Chi oraz zapewne Shinnok.

Takedę, Mileenę oraz Kung Jina możecie zobaczyć na materiale wideo poniżej, będącym zapisem jednego z livestreamów. Oczywiście pojawiają się różne Fatalities jak i kilku innych wojowników.

https://www.youtube.com/watch?v=JazV5BPQtRI

Quitalities

Mortal Kombat X – Quitality

Osoby uciekające z pojedynków w trakcie walki to spory problem praktycznie dla każdej bijatyki. Szczególnie w przypadku gier rankingowych. Różni twórcy na różne sposoby podchodzą do tematu, ale ciężko jest sprawdzić czy ktoś rozłączył się z premedytacją czy po prostu zabrakło u niego internetu.

Twórcy Mortal Kombat X zamiast karać osobę rozłączającą się, postanowili w pewien sposób nagrodzić osobę pozostającą w grze. Otóż wprowadzono coś, co nazywa się Quitality, w wyniku którego głowa zawodnika osoby, która się rozłączyła eksploduje, a my wygrywamy pojedynek poprzez Flawless Victory.

Moim zdaniem świetny pomysł.

Chyba już na bieżąco…

Po tej lekturze i projekcji nowych materiałów wideo powinniście być na bieżąco w temacie Mortal Kombat X, ale jak uczy nas historia – to bardzo szybko się zmienia. Postaram się jednak trzymać rękę na pulsie i informować Was na bieżąco.

Szykuje się kolejna świetna odsłona smoczej serii!