Asset 3

W FIFA 16 pojawią się kobiece reprezentacje! Jest pierwszy zwiastun i data premiery

Andrzej Kała / 28.05.2015
komentarze: 0

W tym roku EA Sports nie zapowiedziało nowej części swojej najpopularniejszej marki – FIFA krótkim, nic nie mówiącym teaserem. Zamiast tego postawili na zaprezentowanie zupełnej nowości, o którą wielu fanów prosiło już od lat. W FIFA 16 wreszcie zobaczymy rozgrywki w wykonaniu płci pięknej!

Zgodnie z oficjalnymi informacjami w grze znajdzie się 12 kobiecych reprezentacji narodowych: Australii, Brazylii, Chin, Anglii, Kanady, Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Niestety panie będą mogły rywalizować jedynie z przedstawicielkami swojej płci w trzech trybach: Match Day, Offline Tournament oraz Online Friendly Match.

Oczywiście nie obyło się bez wykorzystania technologii motion capture, dzięki której udało się odwzorować twarze, zachowanie i charakterystyczne cechy zawodniczek. Do współpracy zaproszono Sydney Leroux, Abby Wambach, Alex Morgan i Megan Rapinoe – reprezentantki Stanów Zjednoczonych.

Na efekty tej współpracy musimy trochę jednak poczekać, bowiem premiera zaplanowana jest na 25.09.2015r. na PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

Więcej szczegółów na temat innych aspektów rozgrywki poznamy na E3 2015.