Asset 3

Risky Rescue – kolejny wciągający tytuł od twórców Timbermana

Andrzej Kała / 29.05.2015
komentarze: 0

Mniej więcej rok temu, nasze rodzime studio Digital Melody podbiło AppStore przy pomocy Timbermana. Aby udowodnić, że to nie jednorazowy przypadek, developerzy wypuścili właśnie kolejny produkt – Risky Rescue i wszystko wskazuje na to, że będzie kolejny sukces!

Trudne życie ratownika

Zacznijmy może od tego, czym właściwie jest Risky Rescue. To w gruncie rzeczy gra oparta o prosty schemat – przy pomocy helikoptera musimy uratować ludzi uwięzionych w różnych dziwnych miejscach. Widać tutaj mocną inspirację takimi produkcjami jak Choplifter czy Chopper Rescue, które dawno dawno temu mnie osobiście przykuwały do joysticka na wiele godzin.

Risky Rescue jednak urzeka kolorową, pixelartową grafiką, która doskonale się sprawdza w tym wydaniu. Najważniejsza jest jednak sama rozgrywka, a ta ponownie sprowadza się do dotykania jednej bądź drugiej połowy ekranu.

Zasada jest prosta – helikopter ma lecieć do góry, to dotykamy ekranu. Jeśli natomiast ma opadać w dół to po prostu przestajemy go dotykać. Niby proste, podobnie jak w przypadku Timbermana, a zarazem trudne do opanowania na wyższych poziomach trudności.

Jak już wspomniałem, to mocno wciągająca produkcja, szczególnie dla osób lubiących masterowanie – zdobycie trzech gwiazdek w każdym z poziomów nie zapowiada się na proste zadanie. Samą rozgrywkę możecie zobaczyć również na krótkim zwiastunie poniżej.

Risky Rescue jest grą typu freemium i jest dostępna całkowicie za darmo, choć zawiera mikrotransakcje.

Ledwo się pojawiła, a już sukces!

Risky Rescue

Biorąc pod uwagę miejsce, w którym obecnie znajduje się ta aplikacja, myślę że wiele z tych liczb zdążyło znacząco wzrosnąć, ale na dzień 26.05.2015r. wyglądało to tak:

  • grę pobrano ponad 500.000 razy z AppStore w ciągu 6 dni
  • w ponad 160 krajach otrzymała wyróżnienie w kategorii „best new” na AppStore
  • w 9 krajach udało się wskoczyć na pierwsze miejsce w kategorii „Games”
  • w ponad 50 krajach Risky Rescue jest w pierwszej dziesiątce kategorii „Games”.

Jak na sześć dni na rynku jest to niewątpliwie ogromny sukces, a przecież to dopiero początek drogi.

Co dalej?

Studio Digital Melody ma konkretny plan na rozwój tej produkcji i wcale nie zamierza spocząć na laurach. W planach są oczywiście nowe pojazdy i nowe plansze, ale najciekawiej zapowiada się nowy tryb oparty na rozgrywce multiplayer.

Ja trzymam mocno kciuki i jeszcze długo będę bawił się w ratownika w wolnej chwili np. w czasie drogi do pracy.