Asset 3

LEGO Worlds rzuca wyzwanie Minecraftowi!

Andrzej Kała / 2.06.2015
komentarze: 0

Nie dalej jak wczoraj doszliśmy ze znajomym do wniosku, że LEGO powinno stworzyć jakieś fajne narzędzie pozwalające bawić się i kreować wirtualne światy oparte na różnych seriach klocków tej marki. Otwieram rano oczy, a tutaj LEGO zapowiada LEGO Worlds – nowy projekt stworzony przy współpracy z Traveller’s Tales.

LEGO Worlds

LEGO Worlds to kolekcja niekończących się, proceduralne generowanych światów, stworzonych całkowicie z klocków LEGO, w których każdy gracz będzie mógł budować co tylko przyjdzie mu do głowy. Do tworzenia będziemy mogli wykorzystać cyfrowe wersje zestawów klocków LEGO, więc naszym jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia.

Dzięki dostępnym narzędziom możemy w łatwy sposób nie tylko wprowadzać do świata gry postaci, zwierzęta czy różne pojazdy znane z poszczególnych serii klocków, ale także modyfikować ukształtowanie terenu dzięki dostępnym narzędziom. Więc nic nie stoi na przeszkodzie aby umieścić w naszym świecie helikopter, niedźwiedzia czy nawet smoka!

Póki co LEGO Worlds zostało opublikowane w ramach Steam Early Access, a cena tej aplikacji ustalona jest na poziomie €14,99.

LEGO Worlds

Zdecydowano się właśnie na Steam Early Access aby móc rozwijać ten produkt przy udziale fanów, którzy w ten sposób mogą realnie wpływać na ostateczny kształt aplikacji i jej zawartość. Obecnie można odblokowywać w trakcie zabawy kolejne zestawy klocków, a w planach studio ma implementację kolejnych, nowych zestawów, które pojawią się wraz z następnymi aktualizacjami. Planowany jest również tryb multiplayer i możliwość dzielenia się swoimi dziełami.

Oj, zapowiada się to kapitalnie! 🙂