Asset 3

E3 2015 – Konferencja Nintendo – małe podsumowanie

Konrad Ptasiński / 17.06.2015
komentarze: 0

Nintendo i ich konferencje to zawsze magiczna sprawa. Sami przyznajcie, Satoru Iwata i Shigeru Miyamoto jako muppety, a do tego wszystkiego Reggie Fils-Aime (również jako muppet) wieńczący wykonanie sześćdziesięciu czterech pompek stwierdzeniem „My body is ready”. Ciężko się nie zaśmiać 😉

Już na samym początku dowiedzieliśmy się, że na konkretne informacje na temat nowej konsoli Nintendo, póki co znanej jedynie pod kodową nazwą NX, musimy zaczekać do przyszłego roku. Zostawmy zatem domysły za nami i przejdźmy do konkretów!

Star Fox Zero

Wielu z Was zapewne czekało na konkretne materiały i informacje o nowej grze z kultowym lisem. A co może być bardziej konkretne niż poniższy świetny zwiastun?

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie gamepada jako widoku z kokpitu. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie to w żaden sposób uciążliwe. Ale to w końcu Nintendo – oni doskonale wiedzą jak zadbać o swoje gry. Nowego Star Foxa, wraz z Wielkim N, współtworzyć będzie Platinum Games. Premiera na święta 2015!

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

Nowa odsłona The Legend of Zela na 3DSa nastawiona będzie na kooperację trzech graczy. Jednak samotnicy nie powinni omijać tej gry – dostępny będzie również tryb dla pojedynczego gracza, w którym inni gracze zastąpieni będą lalkami. Ważną mechaniką tego tytułu będzie tworzenie totemów z graczy – efekt 3D znacząco się tutaj przyda. Premiera na jesień 2015.

Hyrule Warriors Legends

W skrócie – Hyrule Warriors na 3DSa. Trzymamy kciuki, że przeskalowanie gry ze stacjonarnej konsoli na handhelda obejdzie się bez potężnych cięć. W wersji na konsolkę przenośną znajdą się wszyscy bohaterowie zawarci w DLC + nowe postacie. Premiera w pierwszym kwartale 2016 roku.

Metroid Prime: Federation Force

Muszę przyznać, że do momentu pojawienia się napisu „Metroid” w zwiastunie, myślałem, że to nowe IP. Te kombinezony jakieś takie dziwne. Wygląda na to, że Nintendo stawia ostatnio na kooperację, w tym wypadku czteroosobową. Nowa gra z serii Metroid troszkę za bardzo przypomina typową strzelankę, ale jak to się mówi „poczekamy, zobaczymy”. W grze dostępny będzie również tryb Blast Ball, który pozwoli na rozgrywanie meczy 3vs3 graczy. Premiera w 2016 roku.

Fire Emblem: Fates

Otrzymaliśmy nowy zwiastun tej produkcji, o którym chciałoby się powiedzieć, że jest „tak bardzo anime”. Ale spokojnie, jest też szalone osiem sekund rozgrywki.

Xenoblade Chronicles X

Pokazano nam nowy zwiastun tej wyczekiwanej produkcji, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze, a ostatnie parę sekund czyli data premiery. Gra ukaże się 4 grudnia 2015!

Animal Crossing: Happy Home Designer oraz amiibo Festival

Co tu dużo mówić. Fani są niepocieszeni.

A po tym to już są wściekli.

Yoshi’s Woolly World

Zobaczyliśmy nowy zwiastun i dowiedzieliśmy się nieco więcej o samej grze. Kooperacja wygląda nawet ciekawie, ale ten Mario-Yoshi… nie wiem, chyba budzi u mnie jakiś lęk. W każdym razie, nowe mechaniki związane z włóczką wyglądają całkiem interesująco. Premiera już 26 czerwca!

YO-KAI WATCH

Kolejny zwiastun do kolekcji. Nie uważacie, że ta gra przypomina nieco Pokemony? Swoim zegrakiem pomożemy miastu Springdale już podczas tegorocznych świąt.

Mario wkracza na scenę!

Mario&Luigi: Paper Jam zgodnie ze swoim tytułem połączy dwa światy. Gra wykorzysta rozwiązania znane z serii Mario&Luigi oraz Paper Mario. Zapowiada się masa dobrej zabawy! Premiera w 2016 roku.

Mario Tennis: Ultra Smash na WiiU raczej niczego nie zrewolucjonizuje, ale biorąc pod uwagę oceny Mario Tennis Open na 3DSa, można przynajmniej mieć nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Premiera w święta.

Na koniec więcej Super Mario Maker. Szczerze mówiąc, moim zdaniem to najlepiej zapowiadająca się „gra” z Marianem w ostatnim czasie. I tak jak nie widzę siebie tworzącego plansze, tak liczę na innych i z chęcią zagram w zwariowane produkcje graczy. Premiera: 11 września 2015.

Na koniec

Mimo podknięć (ehh, Animal Crossing), Wielkie N dalej trzyma poziom. Wsparcie dla 3DSa jest całkiem spore, WiiU też nie może narzekać na brak gier. Ciekawe tylko co przyniesie przyszłość i co konkretnie miał na myśli Reggie, mówiąc o przemianie jaką przechodzi Nintendo. Myślę, że na prawdziwą bombę będziemy musieli zaczekać do przyszłego roku! NX – My body is ready!