Asset 3

„Otchłań” Roberta J. Szmidta, druga książka w serii Uniwersum Metro 2033 w polskich realiach

Andrzej Kała / 21.06.2015
komentarze: 0

Już w sierpniu ukaże się kolejna książka osadzona w uniwersum Metro 2033, której akcja rozgrywa się w polskich realiach – „Otchłań” autorstwa Roberta J. Szmidta.

W informacji prasowej znalazło się krótkie streszczenie tej książki, zapowiadające bardzo ciekawą historię.

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka w ciągnących się pod miastem kanałach. Tworzą oni niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat, powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem.

Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych produktów, pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy coraz częściej łamią tabu i uciekają się do kanibalizmu.

W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających, którym dane było urodzić się przed wojną i „pamiętać” świat sprzed zagłady. Chcąc chronić niepełnosprawnego syna próbuje dotrzeć do podziemi Fallusa, jak powszechnie nazywa się ruiny dawnego wieżowca Sky Tower, gdzie mieści się ponoć najbardziej stabilna enklawa. Droga nie będzie jednak prosta i łatwa a Nauczyciel trafi do miejsc, których istnienia nie podejrzewał w najgorszych koszmarach.

Właśnie jestem w trakcie czytania „Szczurów Wrocławia” i muszę przyznać, że coś to miasto nie ma szczęścia w ostatnim czasie…

Premiera „Odchłani” zaplanowana jest dokładnie na 26.09.2015r. i będzie to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla każdego fana tego uniwersum.