Asset 3

DriveClub PS Plus Edition pojawi się już jutro!

Andrzej Kała / 24.06.2015
komentarze: 0

Choć DriveClub PS Plus Edition pojawiło się już na chwilę w PlayStation Store, to jednak gra zniknęła równie szybko jak się pojawiła. Na szczęście na oficjalną premierę nie będziemy musieli długo czekać, ale nie będzie to też wydarzenie usłane różami…

Jak informuje nas na oficjalnym blogu PlayStation sam Shuhei Yoshida, już od jutra wszyscy posiadacze abonamentów PS Plus będą mogli pobrać DriveClub PS Plus Edition. Na czym więc polega haczyk?

Otóż na początku dostępny będzie wyłącznie tryb offline, ale już od dnia premiery stopniowo kolejni gracze będą otrzymywali dostęp do serwerów sieciowych. Oczywiście szef Sony rozumie, że może być to irytujące dla graczy, którzy na tę premierę czekali mnóstwo czasu, ale prosi o wyrozumiałość… developerzy chcą mieć po prostu pewność, że serwery wytrzymają dodatkowe obciążenie.

DriveClub

Ja się zastanawiam w jaki sposób napisany jest kod sieciowy gry, skoro nawet biorąc pod uwagę ilość graczy i mnogość opcji społecznościowych, serwery mogą się wyłożyć. Nie kojarzę, żeby chociażby Autolog miał takie problemy ze stabilnością…

Większość z nas ograła już DriveClub na wszelkie możliwe sposoby, ale nadal jest to dobra wiadomość dla tych, którzy wstrzymywali się z zakupem.

Z drugiej strony obecnie DriveClub można dostać za ok. 100zł, co jest niską ceną w porównaniu z tym, co aktualnie tytuł ten oferuje w pełnej wersji.