Asset 3

Street Fighter V – szczegóły na temat bety, prezentajca nowej lokacji i zapowiedź kolejnego zawodnika

Andrzej Kała / 8.07.2015
komentarze: 0

Capcom zaplanował beta testy Street Fighter V jeszcze na ten miesiąc, więc w końcu uraczył nas konkretami na ich temat. Przy okazji poznaliśmy także nową lokację oraz związaną z nim zawodnika.

Kiedy odbędą się testy?

Beta testy Street Fighter V rozpoczną się 24.07.2015r. o ok. 3:00 naszego czasu i potrwają 5 dni. Głównym celem tych testów jest sprawdzenie jak radzi sobie kod sieciowy i ew. wyeliminowanie wszelkich bolączek tak, aby w dniu premiery nie było niespodzianek.

Dostępne postaci

Street Fighter V

W trakcie trwania testów dostępne będzie łącznie wszystkie sześć zapowiedzianych już postaci, przy czym przez pierwsze dni będzie ta liczba ograniczona do czterech. Ryu, Chun-Li, M.Bison i Nash będą dostępni od początku, natomiast Birdie i Cammy dołączą do listy zawodników 25.07.2015.

Opóźnienie to ma na celu przetestowanie jeszcze jednego aspektu – nowego systemu wprowadzającego do gry dodatkową zawartość.

Jak będzie funkcjonowała beta

Po uruchomieniu gry będziemy przeniesieni bezpośrednio do ekranu wyboru zawodnika. Po wyborze bez ponownego powrotu do tego menu nie będziemy mogli już zmienić naszej decyzji.

Street Fighter V

Następnie trafimy do lobby treningowego, gdzie będziemy czekać aż system znajdzie dla nas rywala. Kiedy to już nastąpi, zostaniemy przeniesieni na chwilę do ekranu prezentującego zawodników, a następnie już bezpośrednio do rozgrywki.

Street Fighter V

Po zakończeniu pojedynku ponownie wracamy do sali treningowej i oczekujemy na znalezienie przeciwnika.

Niestety w trakcie tych beta testów nie będzie możliwości rozgrywania pojedynków na jednej konsoli.

Areny

Pojedynki będą rozgrywane na jednej z trzech aren – tętniącej życiem bocznej uliczce (Chiny), na terenie terminalu (Londyn) oraz nowej arenie – Zapomnianym Wodospadzie (Nowa Zelandia). Nową arenę możecie zobaczyć na ujęciach poniżej.

Jak zgłosić chęć udziału?

Aby załapać się na listę i mieć szansę na wylosowanie do tych testów, musicie zarejestrować się tutaj i liczyć na to, że szczęście się do Was uśmiechnie.

Nowa lokacja i zawodnik

Na deser jeszcze krótki teaser nowej areny na której będą toczyły się pojedynki, a która nie załapie się do beta testów. Będzie ona umiejscowiona w Brazylii. Nowy zawodnik więc jest chyba dosyć oczywisty, ale jeśli nie domyślacie się jeszcze jakimś cudem, to w poniższym materiale wideo Yoshinori Ono nie pozostawia najmniejszych wątpliwości.