Asset 3

Wygląda na to, że Metal Gear Solid 5: Phantom Pain nie zawodzi!

Andrzej Kała / 24.08.2015
komentarze: 0

Do premiery Metal Gear Solid 5: Phantom Pain pozostało jeszcze trochę czasu, ale już pojawiają się pierwsze recenzje, które nie pozostawiają wątpliwości. To jedna z najlepszych gier tego roku, a być może i najlepsza odsłona w historii serii Metal Gear.

Na obecną chwilę najsłabsza ocena to 9/10, którą wystawił m.in. Destructoid.

Mimo, że po drodze natknąłem się na kilka szkopułów, Metal Gear Solid 5: Phantom Pain sprawia wrażenie jednocześnie zarówno celebracji tego, co najlepsze w serii oraz rozpoczęcia nowego rozdziału. Na równym poziomie jest widowiskowa i trudna. Jeśli jest to faktycznie ostatni Metal Gear od Kojimy, to odchodzi on w pięknym stylu.

(…)

To jest jak magia. Czas przestaje mieć znaczenie kiedy gram w ten tytuł i nie chcę żeby to się kiedykolwiek skończyło. Nie jestem pewien czy jest to miłość na zawsze, ale jeśli tak, nie zamierzam narzekać.

IGN jednak nie pozostawia już wątpliwości, nazywając tę produkcję arcydziełem.

Phantom Pain jest grą, co do której miałem wątpliwości, że kiedykolwiek powstanie – grą, w której każda minuta rozgrywki ma swój cel. Brak ukierunkowania na fabułę jest mocną zmianą w stosunku do tego, do czego nas ta seria przyzwyczaiła, ale rezultatem jest moja historia, moje szpiegowskie opowieści, co sprawia, że jest to moja ulubiona odsłona.

Bez wątpienia były sandboxy z o wiele większymi światami, bądź z większą ilością ikon na mapie, ale żaden z nich nie zmusił mnie do planowania, adaptowania się do sytuacji i improwizowania na taką skalę jak ten.

Metal Gear Solid 5: Phantom Pain nie tylko szanuje moją inteligencję, ale wręcz oczekuje jej ode mnie sprawiając, że gra znajduje się w lidze, gdzie niewiele innych tytułów trafiło.

Inne recenzje również były bardzo przychylne:

Myślę, że fanów serii nie trzeba już przekonywać do zakupu. Natomiast jeśli jeszcze nie złożyliście swojego zamówienia, to poniżej kilka linków, które powinny Wam ułatwić nieco ten proces:

PlayStation 3 / PlayStation 4

Xbox 360 / Xbox One