Asset 3

Call of Duty: Black Ops 3 bez kampanii na poprzedniej generacji konsol

Andrzej Kała / 26.09.2015
komentarze: 0

Od dłuższego czasu wszyscy równo śmialiśmy się z długości kampanii ostatnich odsłon Call of Duty. Najwyraźniej twórcy nas usłyszeli i doszli do wniosku, że skoro tak to dostaniemy figę z makiem, a nie kampanię…

No dobra, bądźmy poważni i zobaczmy co w tej kwestii mają do powiedzenia sami twórcy.

Call of Duty: Black Ops 3 jest grą projektowaną od pierwszego dnia z myślą o wykorzystaniu pełnych możliwości PlayStation 4, Xbox One i PC. Odsłona ta podnosi poprzeczkę dla serii w każdym aspekcie rozgrywki.

Tak jak wspominaliśmy w czerwcu, wiemy że nadal jest wielu fanów, którzy wstrzymują się ze zmianą konsoli na nowszą. Ekipy Beenox i Mercenary Technologyciężko pracowały aby przenieść jak największą część Black ops 3 na PlayStation 3 i Xbox 360.

W wersjach tych dostępne będą tryby Multiplayer oraz Zombies, ale niestety zabraknie Kampanii dla jednego gracza. Ambitne podejście do projektowania rozgrywki dla kooperacji do 4 graczy w wersjach na PC, PS4 i Xbox One, nie było możliwe do przeniesienia na sprzęt starej generacji w satysfakcjonującej nas postaci.

No cóż, najwyraźniej widowiskowość kolejnej kampanii, mnogość wybuchów i ruchomych obiektów na ekranie to zbyt wiele dla starego sprzętu. W zasadzie, nie ma się co dziwić, bo między starą a nową generacją istnieje gigantyczna przepaść technologiczna.

Dostarczenie najlepszych możliwych doświadczeń na każdej z platform było dla nas zawsze najwyższym priorytetem. Dlatego też posiadacze Black Ops 3 na PS3 i Xbox 360 nadal będą mogli cieszyć się nowym sposobem poruszania się, a także nowymi klasami postaci.

Oprócz kampanii, na platformach PS3 i Xbox 360 nie będzie również dostępny nowy Weapon Paint Shop, pozwalający na modyfikację broni oraz jakiekolwiek wsparcie dla eSportu.

Wygląda na to, że poprzednia generacja konsol odchodzi powoli w zapomnienie, co po prawie dwóch latach od premiery nowej generacji nie powinno już nikogo szokować.