Asset 3

Tony Hawk’s Pro Skater 5 nie wygląda najlepiej…

Andrzej Kała / 30.09.2015
komentarze: 0

Wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć premierowy zwiastun Tony Hawk’s Pro Skater 5, który towarzyszył premierze najnowszej odsłonie serii. Numerek w tytule sugeruje, że jest to pozycja na tyle mocna, że należy ją wliczać od kanonu. Okazuje się jednak, że to co otrzymaliśmy to raczej jakaś wstępna alpha…

Brak egzemplarzy recenzenckich to pierwsze czerwone światełko jakie się zapala, sugerujące że gra może być, delikatnie mówiąc, słaba. Tak właśnie było w przypadku THPS 5. Patrząc na pojawiające się tu i ówdzie materiały wideo kompletnie mnie ta sytuacja nie dziwi.

Na początek materiał wideo przygotowany przez Eurogamera, który został zarejestrowany w ciągu pierwszych 60 minut rozgrywki. O ile recenzja jeszcze się nie pojawiła, to raczej nie ma co się spodziewać zbyt wysokich not…

Ok, może to odosobniony przypadek i nie ma co się specjalnie tym sugerować prawda? No cóż, wygląda na to, że podobne sytuacje spotkały redaktorów Polygonu. W ich przypadku wszystko zaczęło się od tego, że konieczne było założenie nowego konta na konsoli, bowiem gra nie chciała się w ogóle odpalić, co możecie zresztą zobaczyć na samym początku materiału wideo.

Sytuacji nie poprawia fakt, że gra otrzymała w dniu premiery patch prawie dwa razy większy niż sama gra, który jak widać i tak wcale jakoś specjalnie nie pomógł.

Ja za THPS 5 się nie zabiorę, bo jednak znam wiele lepszych sposobów na spożytkowanie 219zł (choć są i tacy co sprzedają po 299zł).