Asset 3

Nowości w Xbox ONE

Piotr Wasiak / 2.03.2016
komentarze: 0

Kolejny update systemu konsoli Microsoftu nadchodzi. Spośród najciekawszych zmian wprowadzonych w nadchodzącej łatce są takie, które ułatwią życie osobom streamującym przez wbudowaną w konsolę obsługę Twitcha.

Do tej pory, widzowie na Twitchu słyszeli tylko głos osoby, która prowadziła streama. Jeśli streamer korzystał z wbudowanego w Xbox Live czatu głosowego, to tylko on słyszał w słuchawce swoich rozmówców. Po update będzie można wybrać, którzy rozmówcy z czatu głosowego są słyszalni także poprzez streama. Jest jednak jeden haczyk – rozmówcy będą musieli wyrazić każdorazowo zgodę na wysyłanie swojego głosu.

To oczywiście nie jedyna zmiana. Kolejna także jest związana z komunikacją głosową w grach. Do tej pory głos naszych współgraczy trafiał do słuchawki jesli tylko była ona podłączona. Teraz będzie można zdecydować, czy chcemy towarzyszy słyszeć w słuchawce, czy przez głośniki telewizora.

Trzecia spora zmiana nadchodząca w update konsoli Microsoftu to dodanie gier ze wsteczną kompatybilnością z Xboxa 360 do sklepu Xboxa ONE. Do tej pory trzeba było dodać grę z Xboxa 360 do swojego konta przez stronę Xbox Live (albo przez drugą konsolę Xbox 360) aby można było ją pobrać na XONE. Teraz ma się to zmienić.

I wreszcie czwarta zmiana to 16 osobowe grupy. Zwiększono limit osób przebywających jednocześnie w jednej grupie do 16 graczy;

To oczywiście nie jedyne zmiany w nadchodzącym update, ale te wymienione powyżej wydają się najważniejsze. Ci, którzy są uczestnikami programu Xbox Preview powinni już widzieć zmiany w interfejsie. Pozostali użytkownicy Xboxa ONE zobaczą je niebawem.