Asset 3

Czy odsprzedasz cyfrową grę?

Piotr Wasiak / 30.03.2016
komentarze: 0

Microsoft ciągle poprawia PR Xboxa ONE. Po zapowiedzi wprowadzenia cross-play (czyli multiplayera międzyplatformowego) teraz pytają, czy gracze byliby zainteresowani odsprzedawaniem swoich starych cyfrowych wersji gier. To dobry pomysł?

Sukces platform wymiany gier takich jak Gametrade czy choćby wielka liczba używanych gier dostępnych na Allegro pokazuje, że obrót używkami jest dość rozpowszechniony. Ale co z grami cyfrowymi? Przyzwyczailiśmy się, że cyfrowych gier nie odsprzedajemy. Możemy je udostępnić kilku znajomym w ramach kont rodzinnych, ale odsprzedać – nie. Microsoft zapytał niedawno, czy odsprzedalibyśmy nasze używane, cyfrowe gry… Za 10 procent ich wartości.

Niestety, nie wiemy, czy chodzi o 10 procent wartości początkowej gry, czy 10 procent kwoty za którą ją kupiliśmy. Bo grę warto na starcie np 220 złotych można po roku dorwać za 60 PLN. No i pytanie, czy 10 procent to dużo, czy mało? Lepiej zostawić sobie grę, czy sprzedać nawet za kilka złotych?

Co więcej, nie dostalibyśmy za używaną grę „żywej” gotówki, ale doładowalibyśmy konto w sklepie Xbox Live. Jak myślicie, to dobry pomysł?