Asset 3

Valkyria Chronicles: Remastered – kultowe jRPG już dostępne na PlayStation 4!

Andrzej Kała / 18.05.2016
komentarze: 0

Kolejne kultowe jRPG doczekało się swojego remastera. Tym razem jest to pierwsza część Valkyria Chronicles, która pierwotnie ukazała się na platformie PlayStation 3 w 2008 roku. Mimo kilku lat na karku, w nieco odświeżonej formie, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gatunku, który jeszcze nie miał okazji z nią obcować.

Historia

Jest rok 1935, a kontynent europejski jest pochłonięty Drugą Wojną Europejską pomiędzy autokratycznym Imperialnym Przymierzem Wschodnio-europejskim, znanym również jako Imperium, oraz Federacją Atlantycką. Przedmiotem sporu jest drogocenny surowiec – Ragnite.

Całą warstwę fabularną w przyjemnej pigułce prezentuje poniższy materiał wideo.

Bohaterowie

W grze będziemy śledzić losy półkownika Welkina Gunthera i osławionego Oddziału 7 wojsk Gallii. To właśnie na terenie Księstwa Galii znajdują się potężne złoża Ragnite. Do tej pory królestwo pozostawało neutralne w tym konflikcie, jednak w związku z nieuniknioną inwazją wojsk Imperium, musi stanąć w obronie swoich terenów.

Kim jest Welkin Gunther i jego oddział? Tego dowiecie się z poniższego zwiastuna.

System Walki

Charakterystycznym elementem Valkyria Chronicles jest specyficzny system walki. Duży nacisk jest kładziony na taktykę i odpowiednie wykorzystanie poszczególnych oddziałów. Bardzo dobrze wszystkie jego niuanse prezentuje poniższy materiał wideo.

Edycja europejska i premierowy zwiastun

Oprócz wersji cyfrowej będzie dostępna na naszym rynku pudełkowa Edycja Europejska, w której znajdziemy:

  • Pełną wersję gry Valkyria Chronicles Remastered
  • Dwustronny plakat w formacie A3
  • Artbook
  • Wszystkie opublikowane DLC

Cena tej edycji to ok. 100zł. Oczywiście jeśli nie jesteście fanami pudełek, to możecie także skusić się na cyfrową edycję, której koszt to zaledwie 79zł!

Valkyria Chronicles: Remastered Europe Edition

Nie pozostało więc już nic innego jak nacieszyć oczy premierowym zwiastunem tej produkcji. Dla mnie jest to pozycja, którą obowiązkowo będą musiał ograć.