Asset 3

Studio Piranha Bytes wpuściło sporo nowych screenów i informacji na temat Elex

Andrzej Kała / 30.05.2016
komentarze: 0

Studio Piranha Bytes intensywnie pracuje nad nową grą RPG zatytułowaną Elex. Pisaliśmy już wcześniej o tym projekcie, ale do tej pory informacje na jego temat były szczątkowe. W końcu jednak mamy okazję dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Elex

Otwarty świat składający się z pięciu regionów będzie w pełni dostępny od samego początku gry. Tylko od gracza ma zależeć gdzie w danym momencie się uda i czym się zajmie. Kolejne pojedynki, sojusznicy – od naszych decyzji zależy w jakim kierunku potoczy się rozgrywka. Możliwe będzie dotarcie do każdego miejsca, które znajduje się w zasięgu wzroku.

Elex

Twórcy planują również zaoferowanie najszerszego arsenału broni jaki był kiedykolwiek dostępny w grach RPG – od toporów, łuków, kusz czy harpunów, przez strzelby, karabiny plazmowe po wykorzystanie w walce magii. Gra ma oferować świat, w którym obok siebie egzystuje technologia, nauka, fantastyka, ale również brutalna siła. Będzie możliwe prowadzenie walki w stylu, który najbardziej nam odpowiada.

Elex

Bardzo dobrze zapowiadają się również elementy RPG, czyli możliwość dołączenia do jednej z frakcji, napotkania towarzyszy i wpływania na losy świata. Zrezygnowano całkowicie z tradycyjnego systemu klas, w zamian za to konieczne będzie zdobywanie zaufania nauczycieli danej umiejętności aby móc ją dalej rozwijać. Ważną rolę będzie odgrywało również nasze nastawienie do innych postaci napotykanych w świecie gry. Od tego kto zostanie naszym sprzymierzeńcem, a także czy zdecydujemy się pokierować sercem czy rozsądkiem, zależy jak potoczy się rozgrywka.

Elex

Nasz bohater od początku był wychowywany jako Alb i karmiony wyłącznie czystym Elexem aby wzmocnić jego ciało i uwolnić od odczuwania wszelkich emocji. Żyjąc w świecie chłodnej logiki i wojskowej dyscypliny, jego zadaniem było wspinać się po szczeblach drabiny i siać spustoszenie wśród wrogów.

Kiedy jednak nasz szybowiec rozbija się w górach Edan, zostajemy uwięzieni daleko od Xacor, bez jakiegokolwiek dostępu do czystego Elexu. W wyniku tych wydarzeń, po raz pierwszy w życiu nasz bohater zaczyna odczuwać emocje. Uwięziony pośród wrogów, wyklęty przez swój lud, musi znaleźć nowy cel i odkryć jak jego życie może wpłynąć na losy świata.

Połączenie nauki i klimatów fantasy

Elex

Magalan, to planeta która tętniła życiem, zamieszkiwana przez miliardy ludzi korzystających na codzień z dobrodziejstw cywilizacji i zaawansowanej technologii. Aż do uderzenia meteorytu. Ci, którym udało się przetrwać to uderzenie, walczą teraz o przetrwanie.

Cały konflikt toczy się wokół nowego surowca, tytułowego Elexa przybyłego wraz z meteorytem, który jest w stanie napędzać maszyny, a także umożliwić wykorzystywanie magii i przetwarzanie życia w zupełnie nowe formy.

Cztery frakcje

W grze pojawią się cztery różne frakcje, do których może przynależeć nasz bohater.

Berserkerzy

Elex

Berserkerzy udało się wynaleźć sposób przekształcenia Elexa w czystą Manę, dzięki czemu są w stanie przeobrażać wypalone ziemie w zielone lasy. Tam, gdzie Albowie sprowadzają śmierć i zniszczenie, Berserkerzy przynoszą prawdziwą nadzieję. Kiedy magia wyprze technologię, Magalan zaoferuje swoim mieszkańcom nową przyszłość.

Albowie

Elex

Miejsca, które meteoryt zniszczył, wypełniły się także wizją przyszłości dla planety – Elexem. Wykorzystanie tego minerału do napędzania technologii to tylko początek. Dzięki spożyciu tego pierwiastka mieszkańcy planety Magalan stają się silniejsi, bardziej skoncentrowanie i … pozbawieni wszelkich uczuć. Ukierunkowani, skupieni, atakując ze swojej bazy w górach Xacor, Albowie ruszają na podbój planety.

Klerycy

Elex

Miejsce, w które uderzył meteoryt, jest nieustannie nękane przez wulkaniczną aktywność. Choć wszelkie życie miało przestać istnieć w tym miejscu, Ignadon okazał się idealnym schronieniem dla Kleryków, umożliwiając im jednocześnie odbudowę potęgi. W przeciwieństwie do Albów, spożywanie nowego minerału klerycy postrzegają jako grzech i dopuszczają go jedynie jako źródło mocy do napędzania swoich maszyn. Jako strażnicy technologii, swoją wiarę pokładają w Calaana, broń plazmową, mechy i potęgę przemysłu.

Wyrzutki

Elex

Wyniszczona, pustynno-kamienna kraina Tavar, jest miejscem które upodobali sobie Wyrzutkowie. Przeszukują oni ruiny w poszukiwaniu wyposażenia i broni, ale nie chcą ani czcić boga jak Klerycy, podlegać prawom Berserkerów czy brać udział w pozbawionym emocji konflikcie Albów. Wraz z meteorytem przybyła dla nich szansa na wolność, możliwość wyboru własnej ścieżki i stworzenie świata, w którym każdy ma takie same szanse wspiąć się na szczyt.

Choć nadal nie zobaczyliśmy gry w ruchu, ani nie znamy daty jej premiery, Elex zapowiada się na bardzo rozbudowany i ciekawy tytuł. Pozostaje kwestia tego czy Piranha Bytes faktycznie spełni te wszystkie obietnice.