Asset 3

Watch Dogs 2 – zwiastuny i sporo informacji z oficjalnej zapowiedzi

Andrzej Kała / 8.06.2016
komentarze: 0

W poniedziałek Ubisoft zaprezentował krótki teaser Watch Dogs 2, który jednocześnie informował, że dziś odbędzie się pełnoprawna zapowiedź tej produkcji. Zgodnie z tymi informacjami, pokazano nie tylko dwa nowe materiały wideo, ale także opublikowano sporo informacji na temat samej gry.

San Francisco

Watch Dogs 2

Tym razem wybierzemy się do San Francisco i to tam będziemy walczyć z systemem. Miasto zostało podzielone na wiele dzielnic, z których każda ma swój unikalny charakter i mieszkańców, dzięki czemu na każdym kroku możemy zobaczyć, że zarówno miasto jak i jego mieszkańcy posiadają niepowtarzalny styl życia i osobowość.

1465412014-haight-ashbury

Pojawią się także różne frakcje:

  • gangi walczące o wpływy w podziemiu
  • korporacje
  • inne grupy hakerów

Watch Dogs 2

Bardzo duży nacisk został położony także na sprawienie, że San Francisco jest miastem tętniącym życiem. Spotykane postaci reagują nie tylko na naszego bohatera, ale również na siebie nawzajem. Jeśli przystaniemy na chwilę w miejscu, będziemy mogli zaobserwować jak inni mieszkańcy miasta poruszają się po nim, rozmawiają i załatwiają rozmaite sprawy. Oczywiście nasze poczynania nie pozostaną niezauważone przez innych ludzi, więc musimy rozważnie podejmować decyzje.

Klimat miasta jak i samej gry idealnie oddaje pierwszy zwiastun tej produkcji.

Marcus Holloway

Watch Dogs 2 – Marcus Holloway

Nowy bohater miał w założeniu idealnie oddawać ducha San Francisco i Kalifornii, ale przy okazji miał również umożliwić zaprezentowanie wszystkich nowych gadżetów jakie pojawiają się w Watch Dogs 2.

Marcus pochodzi z Oakland i jest komputerowym geniuszem. Niestety został on już niesłusznie osądzony przez system karny za przestępstwo, którego nie popełnił. To wydarzenie popchnęło go do walki z systemem.

To postać, która stanowi idealne połączenie osoby zanurzonej w świecie komputerów, technologii i internetu, a jednocześnie bardzo sprawna, potrafiąca płynnie poruszać się po mieście. Marcus potrafi nie tylko szybko biegać, ale także wykorzystywać Parkour do jeszcze szybszego poruszania się po mieście.

Aiden Pearce posługiwał się pałką teleskopową w walce wręcz, natomiast nasz nowy protagonista posiada broń, która o wiele lepiej pasuje do jego charakteru. Jest to kula bilardowa przymocowana do końca łańcucha na klucze.

Nie mogło również zabraknąć kilku nowych, ciekawych gadżetów. Jeden z nich to zdalnie sterowany pojazd, który dzięki wbudowanej „ręce” pozwala np. zdalnie aktywować jakiś terminal. Drugi natomiast, to popularny w ostatnim czasie dron zwiadowczy, pozwalający na przeprowadzenie rekonesansu z bezpiecznej odległości.

Hackowanie

Watch Dogs 2

Sporo czasu i pracy włożono w analizę tego jak powinien wyglądać element hackowania w nowej odsłonie serii. Zebrano wiele informacji od fanów i wszystkie uwagi dokładnie przeanalizowano.

Przede wszystkim teraz możliwe będzie hackowanie każdego przechodnia, samochodu czy urządzenia, a nie tylko wybranych. Przy okazji tak przygotowano wszelkie pojazdy i urządzenia, aby hackowanie ich miało sens i pozwalało na coś więcej niż podstawowe przemieszczenie obiektu. Samo hackowanie np. telefonu danej osoby, może mieć wiele zastosowań – jako przykład podano odwrócenie uwagi.

Odpowiednio rozwijając drzewko umiejętności otrzymamy także możliwość hackowania większej ilości osób na raz, co pozwoli na uzyskanie obszarowego efektu naszych działań.

Nowości i poprawki

Watch Dogs 2

Poprawiono również kilka irytujących elementów z pierwszej części jak choćby model jazdy samochodów, który teraz jest nieco mocniej osadzony w prawach fizyki, a każde dostępne auto prowadzi się nieco inaczej.

Dodatkowo zaimplementowano trzy możliwe podejścia do każdej z misji, dzięki czemu niezależnie od naszego preferowanego stylu rozgrywki, każdy znajdzie coś dla siebie. Dowolną misję można ukończyć albo „na rewolwerowca” – stosując argument siły na każdym kroku, po cichu, skradając się i eliminując tylko niezbędnych oponentów, bądź całkowicie skupiając się na hackowaniu i wykorzystywaniu urządzeń elektrycznych.

Pojawi się także ciekawa opcja rozgrywek sieciowych w trybie kooperacji, bowiem nawet jeśli rozgrywamy w pojedynkę kampanię dla jednego gracza (podobnie jak nasz znajomy), nadal będziemy w stanie spotkać się na ulicach San Francisco i jeśli tylko wyrazimy chęć, zagrać od ręki w trybie kooperacji.

Pełny zapis livestreamu z prezentacji gry

1465412014-dedsec-followers

Jeśli natomiast chcielibyście zobaczyć to wszystko w akcji i usłyszeć z ust developerów, to poniżej znajdziecie pełen zapis video zapowiedzi Watch Dogs 2.

Premiera już 15.11.2016r. na PC, PS4 i Xbox One.