Asset 3

Gwint: Wiedźmińska gra karciana – CD Projekt RED realizuje prośby fanów!

Andrzej Kała / 13.06.2016
komentarze: 0

CD Projekt RED posłuchał próśb fanów i przez ostatni rok studio pracowało po cichu nad samodzielną wersją Gwinta. Ta z pozoru prosta gra dla wielu graczy była wystarczającym powodem aby na wiele godzin odstawić świat Wiedźmina 3 na bok i zająć się wyłącznie grą w karty w przydrożnych karczmach.

Tytuł ten zadebiutował podczas konferencji prasowej Microsoftu i w ciągu tych kilku minut zebrał niemałe owacje publiczności. W przypadku tej produkcji nie chodzi jednak o wypuszczenie nieco upiększonej wersji – twórcy zapowiedzieli już wprowadzenie nowych umiejętności, tryb PvP i zupełnie nowy tryb fabularny.

Gwint

Pierwsze podejście do gry będzie można zrobić już w trakcie zaplanowanych na wrzesień, zamkniętych beta testów, które odbędą się na PC i Xbox One. Konsola od Sony również zostanie uwzględniona, choć w nieco późniejszym terminie. Aby wziąć udział w beta testach, które skupią się na trybie PvP, należy zarejestrować się tutaj.

Choć w zestawie zabraknie talii Nilfgardu, pojawią się nowe karty, nowe mechanizmy rozgrywki, tryby gry i przygody dla pojedynczego gracza. Nowych zawartości więc nie zabraknie!

Wersja na Xbox One pozwoli na rywalizację z graczami na PC, natomiast w kwestii PlayStation 4 – póki co jeszcze nic nie jest przesądzone.

Warto także zaznaczyć, że Gwint będzie grą darmową, opartą o model Free to Play, ale na obecną chwilę nie wiemy jeszcze co będzie objęte mikrotransakcjami.

Pozostaje więc czekać na nieco więcej konkretów!