Asset 3

Persona 5 – nowy zwiastun prosto z E3 2016

Andrzej Kała / 17.06.2016
komentarze: 0

Do tej pory niestety zwiastuny z Persony 5, choć cieszyły oko, były niestety w języku japońskim. Nowy zwiastun co prawda również ścieżkę audio ma japońską, ale Atlus USA zafundował angielskie napisy, abyśmy wreszcie mieli okazję poznać nieco bliżej fabułę tej odsłony.

Persona 5 to gra o wewnętrznych i zewnętrznych konfliktach grupy uczniów liceum, którzy wiodą podwójne życie jako Phantom Thieves. W ciągu dnia wiodą normalne życie nastolatków, uczęszczając na zajęcia do szkoły czy pracując dorywczo. Oprócz tego jednak wykorzystują nadnaturalne moce, aby wkradać się do serc innych ludzi.

Persona 5

Nasi bohaterowie orientują się, że społeczeństwo wymusza na ludziach noszenie mask, aby chronili w ten sposób swoje słabe strony. Zrywając te maski i stawiając czoła swoim słabościom, udaje się naszym protagonistom wyswobodzić i znaleźć wewnątrz siłę, aby pomagać innym osobom w potrzebie.

Za tym wszystkim jednak kryje się coś więcej, a naszym bohaterom grozi poważne niebezpieczeństwo…

Premiera Persony 5 w USA zaplanowana jest na 14.02.2017r., więc mam nadzieję, że gra niedługo potem trafi również na rynek europejski.