Asset 3

Injustice 2 – nowe materiały z rozgrywki i kilka ciekawostek

Andrzej Kała / 20.06.2016
komentarze: 0

Mieliśmy okazję zobaczyć świetną zapowiedź Injustice 2, a także krótki zwiastun prezentujący nieco rozgrywki. Pora jednak przekonać się jak gra wygląda na żywo, bez efektownego montażu czy renderowanych animacji.

Wiemy już, że w grze pojawią się nowe postaci, i choć nie ujawniono jeszcze pełnej listy, do obsady dołączą napewno Supergirl, Gorilla Grodd oraz Atrocitus z Czerwonych Latarń. Na tym jednak nie koniec, ale na obecną chwilę developerzy nie chcą jeszcze ujawniać kolejnych bohaterów czy też złoczyńców.

W wywiadzie jaki udzielił w ramach DC All Access, Ed Boon poruszył kilka ciekawych kwestii odnośnie dostępnych postaci, a także samej rozgrywki.

Opublikowany niedawno zwiastun prezentował rozgrywkę z udziałem kilku nowych postaci – Atrocitus, Gorilla Grodd i Supergirl, a także trójki dobrze znanych bohaterów – Supermana, Batmana i Aquamana. Jest to bardzo ekscytujące, gdyż znacie kilku bohaterów, których mimo usilnych starań nie mogliśmy umieścić w pierwszej części, a którzy w końcu pojawią się w drugiej odsłonie. Nie możemy się już doczekać jak gracze będą mogli zapoznać się z tak zróżnicowaną listą postaci.

Na innym materiale, również od IGN mamy okazję zobaczyć wszystkie zaprezentowane do tej pory super ciosy. A przy okazji dowiedzieliśmy się, że powrócą „finishery”, choć na Fatality rodem z Mortal Kombat nie mamy co liczyć.

No cóż, nie będziemy mieć w grze Fatalities jak w Mortal Kombat, ale bez wątpienia pojawi się sporo szalonych, mocno przegiętych super ciosów i będą jeszcze lepsze niż w poprzedniej odsłonie. Urywki kilku z nich mogliśmy zobaczyć we wspomnianym zwiastunie i są równie odlotowe, a nawet jeszcze bardziej niż te z Injustice: Gods Among Us.

Bardzo ważnym elementem będzie także wspominana wcześniej modyfikacja postaci, a dokładniej elementy zbroi, które będą wspomagały naszego bohatera. Na jednej z pierwszych grafik możemy zobaczyć Batmana wyposażonego w potężne rękawice z elementami kryptonitu, co ma pomóc mu w walce z Supermanem.

W grze pojawi się wiele różnych rodzajów ulepszeń i system ten ma sprawić, że Injustice 2 nie tylko będzie różnił się od poprzedniczki, ale będzie też mocno wyróżniał się na tle bardziej konwencjonalnych bijatyk.

Premiera w przyszłym roku na PC, PS4 i Xbox One.

Injustice 2