Asset 3

The Flame in the Flood w edycji „Ostatnia Ocalała” już dostępna!

Andrzej Kała / 4.07.2016
komentarze: 0

Dopiero co pod koniec czerwca Techland zafundował nam Homeworld: Deserts of Kharak w kapitalnej edycji „Morza Wydm”, a już na rynku znalazł się kolejny tytuł w specjalnym wydaniu. Mowa o The Flame in the Flood w edycji „Ostatnia Ocalała”.

The Flame in the Flood – co to właściwie jest?

The Flame in the Flood

Tytuł ten poniekąd przemknął mi pod nosem po części z racji innych dużych zapowiedzi, po części ze względu na zamieszanie związane z E3 2016. Jest to jednak produkcja przygotowana przez The Molasses Flood, studio założone przez byłych członków takich znanych developerów jak Harmonix, Bungie czy Irrational Games, więc grzechem byłoby ją całkowicie pogrzebać w odmętach obojętności.

Cześć Scout!

The Flame in the Flood

W grze wcielimy się w postać zaradnej Scout, która wraz ze swoim towarzyszem, psem Aesopem, będzie starała się przetrwać w tych niezbyt sprzyjających warunkach. Bardzo mocny nacisk kładziony jest na elementy surwiwalu, co wiąże się z koniecznością dbania o naszą bohaterkę, która może umrzeć z wycieńczenia czy wyziębienia ciała. Nie obejdzie się także bez sprawnego zarządzania miejscem w ekwipunku, które będzie ograniczone.

Sam Aesop to nie tylko fajny kompan, ale także bardzo przydatny przyjaciel, który potrafi wywęszyć cenne przedmioty i ostrzega przed niebezpieczeństwami.

Dodatkowo produkcji studia The Molasses Flood nie sposób odmówić niesamowitego uroku oprawy graficznej, która świetnie komponuje się z klimatem rozgrywki. Za ścieżkę dźwiękową w klimatach country odpowiedzialny jest natomiast sam Chuck Ragan, co należy zaliczyć jako kolejny, mocny plus tej produkcji.

The Flame in the Flood – edycja „Ostatnia Ocalała”

The Flame in the Flood

Na naszym rynku, dzięki Techlandowi, dostępna jest wyjątkowa edycja pudełkowa, która podobnie jak Homeworld: Deserts of Kaharak zachwyca nie tylko ceną, ale i zawartością!

W specjalnym opakowaniu oprócz samej gry znajdziemy również:

  • Odznaki sprawności
  • Artbook
  • Poradnik przetrwania
  • Pocztówki

Patrząc na cenę takiego zestawu – zaledwie 59,90zł, trudno jest przejść obok niego obojętnie.