Asset 3

Syberia 3 ukaże się jeszcze w tym roku i otrzyma ciekawą Edycję Kolekcjonerską

Andrzej Kała / 8.07.2016
komentarze: 0

Studio Microids intensywnie pracuje nad trzecią odsłoną serii Syberia, która po wielu latach przerwy doczeka się swojej premiery. Wszystko wskazuje na to, że będzie to miało miejsce jeszcze w tym roku, a najwięksi fani będą mogli uraczyć się ciekawą Edycją Kolekcjonerską.

Historia serii Syberia w pigułce

Przygody Kate Walker rozpoczęły się w 2002 roku, kiedy to pojawiła się pierwsza odsłona serii Syberia. Mogliśmy w niej śledzić poczynania naszej bohaterki starającej się domknąć temat sprzedaży, z powodu której musiała wybrać się w podróż po Europie i Rosji. Dodatkowo oprócz tego głównego wątku, gra zawierała także wątek poboczny skupiający się na postaci Kate i jej narzeczonego. Ich rozpadający się związek mogliśmy śledzić poprzez ich rozmowy telefoniczne.

Syberia 2 natomiast kontynuowała historię Kate, która po wydarzeniach z pierwszej części postanowiła porzucić stresujące życie w Nowym Jorku i potowarzyszyć ekscentrycznemu wynalazcy na Syberii, gdzie nadal żyją jeszcze ostatni przedstawiciele prehistorycznych mamutów.

W trakcie prac nad Syberią 3 twórcy uraczyli nas krótkim materiałem wideo stanowiącym podsumowanie historii serii.

Syberia 3 – pamiętniki twórców

Pierwszy odcinek poświęcony jest głównie nowością jakie wprowadzi do serii Syberia 3, a także jak zmiana silnika graficznego pozwoliła twórcom rozwinąć skrzydła i dostarczyć jeszcze bardziej filmową przygodę.

W drugim odcinku pamiętników, Benoit Sokal wraz z synem, otworzyli wnętrza swojego studia aby pokazać graczom niektóre procesy kreatywne jakie wykorzystali w trakcie prac nad Syberią 3. Przy okazji dowiadujemy się także nieco więcej na temat wydarzeń pomiędzy drugą i trzecią odsłoną serii.

Syberia 3 – pierwszy gameplay

W trakcie targów E3 była także pierwsza okazja na obejrzenie nieco dłuższego zapisu wideo z rozgrywki. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, a na dodatek cały materiał jest okraszony różnymi ciekawostkami na temat procesu powstawania gry.

Syberia 3 – Edycja Kolekcjonerska

Edycja kolekcjonerska gry Syberia 3 będzie dostępna na PC, PS4 i Xbox One na wyłączność w sklepie cdp.pl. Premiera już 01.12.2016r. a w jej skład wejdą:

  • Gra
  • Figurka bohaterki gry, Kate Walker
  • Dwie litografie na papierze czerpanym
  • 20-stronicowy komiks inspirowany grą
  • Plakat
  • 60-stronicowy artbook
  • Oficjalna ścieżka dźwiękowa w wersji cyfrowej

Syberia 3