Asset 3

Brawlout – tytuł inspirowany Smash Bros. zmierza na PC, PS4 i Xbox One

Andrzej Kała / 12.07.2016
komentarze: 0

Studio Angry Mob Games chce podjąć próbę wkroczenia na wąski rynek gier będących połączeniem bijatyk i platformówek, zdominowanego przez Super Smash Bros. Do tej pory twórcy zajmowali się grami mobilnymi, co niestety widać też na przykładzie Brawlout.

1468252462-brawlout-screenshot-b

Produkcja ta ma zaoferować kilkunastu mocno zróżnicowanych wojowników, z których każdy będzie posiadał własny zestaw ciosów i ataków specjalnych. Skupiając się na kombinacjach ciosów na ziemi, twórcy chcą nieco odejść od faworyzowania kombinowanych ataków w powietrzu, będących domeną serii Nintendo. Według zapowiedzi Brawlout ma być połączeniem mechaniki z hardkorowych bijatyk i nieco cukierkowej oprawy graficznej. Jednocześnie walkę będzie mogło toczyć nawet ośmiu zawodników!

Brawlout_Screenshot_B

Gra zaoferuje zarówno pojedynki w trybie multiplayer jak i kampanię dla jednego gracza. Oczywiście nie zabraknie także możliwości toczenia pojedynków na jednej kanapie, ale jeśli ktoś wsiąknie w ten tytuł na dobre, w trybie online będą na niego czekały turnieje i rozgrywki rankingowe.

Premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One.