Asset 3

Kalypso Media prezentuje Vikings: Wolves of Midgard – action RPG w nordyckich klimatach

Andrzej Kała / 24.07.2016
komentarze: 0

Jeśli już poznaliście wszystkie tajemnice Diablo 3, a tytuły takie jak The Incredible Adventures of Van Helsing czy Victor Vran również należą już do przeszłości, to powinniście zainteresować się Vikings: Wolves of Midgard – grą z gatunku action RPG osadzoną w nordyckich klimatach.

Akcja ma rozgrywać się w czasach Ragnaroku – świat jest na drodze do zatracenia, a los Midgardu zależy od wyniku toczącej się walki. Kiedy jednak armie Ognistych i Lodowych gigantów zaczynają łączyć swoje siły, napotykają klan Ulfung – Wilków Midgardu. Żądni krwi wojownicy, po tym jak armie gigantów zniszczyły ich wioskę, poprzysięgają zemstę i wyruszają aby ocalić świat przed zagładą. Jako przywódca tego klanu musimy zapobiec całkowitej anihiliacji Midgardu i poprowadzić klan ku zwycięstwu nad kreaturami Fimbulwinter.

Vikings: Wolves of Midgard

Gra przenosi nas do świata Wybrzeży Midgardu, stworzonego w oparciu o mitologię i historię Wikingów. Stawimy czoła groźnemu Jotanowi, hordom przerażających kreatur i innym bestiom, które uczestniczyły z Ragnaroku. Walkę będziemy mogli toczyć zarówno w pojedynkę jak i w trybie kooperacji.

Nasz arsenał będzie obejmował zarówno miecze, tarcze czy topory jak i oburęczne młoty czy zwinne łuki. Przelewając krew przeciwników będziemy zdobywać przychylność bogów, co pozwoli na rozbudowanie umiejętności naszego Wikinga, a także korzystanie z potężnych zaklęć i specjalnych umiejętności.

Vikings: Wolves of Midgard

Oprócz tradycyjnej kampanii dla jednego gracza (w tym także trybu New Game+), pojawi się również specjalny tryb wyzwań „Trials of the Gods„, w którym będzie można zdobyć jeszcze potężniejszy sprzęt i runy.

Vikings: Wolves of Midgard pojawi się na początku przyszłego roku na PS4, Xbox One, PC, Mac i Linux. Poniżej natomiast możecie rzucić okiem na pierwszy gameplay dzięki serwisowi GameWatcher.