Asset 3

W The Watchmaker spróbujemy naprawić bieg czasu, który nieco zwariował

Andrzej Kała / 5.08.2016
komentarze: 0

The Watchmaker to nowa produkcja studia Micropsia Games, której akcja rozgrywa się wewnątrz wieży zegarowej, pełnej trybów i różnych platform, a czas jest kluczowym zasobem. W tej steampunkowej otoczce, wcielimy się w postać Alexandra, strażnika wieży, który pewnego dnia zauważa, że ktoś sabotował jego zegar, a cały świat zaczyna wariować.

The Watchmaker

Rozgrywka prezentuje zapadanie się czasu w unikalny sposób – poziom życia naszego bohatera jest bezpośrednio związany z jego wiekiem. Nasz bohater starzeje się bardzo szybko i cierpli na niezwykłą przypadłość, przez co ataki przeciwników jeszcze bardziej przyspieszają ten proces. Dlatego też zamiast zbierać kolejne apteczki, będziemy zbierać czas aby Alexander mógł odzyskać młodość. Cały proces starzenia się został bardzo dokładnie odwzorowany nie tylko w wyglądzie naszego bohatera, ale także jego posturze i ruchach.

Starając się uniknąć końca swojego istnienia, wynikającego ze starości, niezbędne będzie dogłębne eksplorowanie lokacji pełnych intrygujących zagadek, a także stanowiących śmiertelne zagrożenie, przeciwników. Krok po kroku, zagadka po zagadce będziemy odkrywać tajemnicę Zegarmistrza.

Premiera The Watchmaker zaplanowana jest na drugi kwartał przyszłego roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.