Asset 3

Lichtspeer – kolejny polski indyk zmierza na PlayStation 4 i PS Vita

Andrzej Kała / 12.08.2016
komentarze: 0

Lichtspeer to produkcja tworzona przez warszawskie studio Lichthund, na które składają się zaledwie dwie osoby. Najwyraźniej miotanie świetlną włócznią ma potencjał, bo tytułem zainteresowało się Sony i jest to kolejna polska gra niezależna, która trafi na PlayStation 4 i PS Vita.

Gra powstaje już dość długo, ale cały czas otrzymuje nowe ulepszenia, tryby rozgrywki i rozmaite smaczki, stając się przez to jeszcze ciekawszym i bardziej pełnym projektem.

Lichtspeer

Nie sposób nie zwrócić również uwagi na świetnie przygotowany świat gry, w którym nasz bohater musi zaspokoić żądze bogów światła. Pora zatem chwycić świetlistą włócznię, zostać Germonautą i przemierzać świat prosto z historycznych germańskich mitów z przyszłości! Bo przecież Hipsterscy Lodowi Giganci, Pingwiny Wikingów czy Kiełbasiane Zombie naprawdę istniały!

Całość utrzymana jest w świetnym klimacie kina sci-fi z początku lat 90, okraszonego językiem mieszającym słowa angielskie i niemieckie.

Lichtspeer

Sama rozgrywka to mieszanka „symulacji” rzutu świetlną włócznią i elementów zręcznościowych, a oprócz „zwykłych” przeciwników będą na nas czekały pojedynki z bossami. W tym przypadku konieczne będzie odnalezienie i wykorzystanie ich słabych punktów. Nie zabraknie także headshotów, ataków specjalnych i potężnych kombinacji ataków, co przekłada się bezpośrednio na ilość zdobywanych punktów. Dla najbardziej wytrwałych przygotowano tryby New Game+ oraz Rage Quit.

Za fantastyczną ścieżkę dźwiękową, utrzymaną w klimatach electro-space, odpowiedzialny jest Marcin Sonnenberg.

Premiera na PC, Linux, Mac, PlayStation 4 i PS Vita już we wrześniu!