Asset 3

Frostpunk – nowy tytuł od twórców This War of Mine

Andrzej Kała / 30.08.2016
komentarze: 0

11bit Studios znów szykuje dla nas ciekawie zapowiadający się tytuł – Frostpunk. Podobnie jak This War of Mine, również ta produkcja powstaje z myślą o emocjach gracza w centralnym punkcie. Gra ma pokazać do czego zdolne jest społeczeństwo znajdujące się na krawędzi…

Twórcy chcą w tym projekcie skupić się na tym, jak zmienia się społeczność, która musi walczyć o przetrwanie, jak sytuacja ta wpływa na relacje czy system wartości. Gra stawia pytanie czy w takim przypadku stajemy się gorsi, lepsi, silniejsi, słabsi czy mniej ludzcy.

Świat gry

Akcja Frostpunk osadzona jest w zupełnie nowym uniwersum, w którym dominuje technologia steampunkowa, ale cała planeta skuta jest lodem. Twórcom zależało nie tylko na osadzeniu „fajnej” technologii, ale przede wszystkim stworzeniu prawdopodobnego świata, w którym zdecydowanie się na taką technologię miałoby swoje uzasadnienie.

Rozgrywka

Podobnie jak poprzednia produkcja studia, również Frostpunk kładzie silny nacisk na podejmowane decyzje i zamierza kwestionować zasady moralne gracza. Tytuł ten będzie od strony rozgrywki mieszanką kilku gatunków i choć u podstaw leży tutaj strategia i zarządzanie zasobami, to silniejszy nacisk kładziony jest na empatię i podejmowanie decyzji.

Również styl graficzny ma być wyjątkowy – chłodne kolory przedstawiające zmrożony, nieprzyjazny świat oraz nieco cieplejsze barwy symbolizujące technologię i osiągnięcia cywilizacyjne.

Premiera zaplanowana jest na przyszły rok, a na kolejne informacje musimy jeszcze chwilkę poczekać.