Asset 3

Wasteland 3 zapowiedziane! Jest pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę

Andrzej Kała / 6.10.2016
komentarze: 0

Studio InXile Entertainment ruszyło ze zbiórką funduszy na kolejną odsłonę kultowej gry Wasteland. Tym razem twórcy planują zabrać nas na wyprawę do mroźnego Colorado, wprowadzając przy okazji również wiele nowości i usprawnień.

W Wasteland 3 staniemy na czele drużyny Rangerów, który wybiorą się na skute lodem pustkowia Colorado, skrywające wiele sekretów, zapomnianej technologii, zamieszkałe przez śmiertelne niebezpieczne frakcje i wariatów, którzy nigdy o Rangersach nie słyszeli.

Wasteland 3

Podobnie jak w poprzedniej części, również w Wasteland 3 walka będzie turowa, a twórcy zamierzają rozbudować ten system. W trzeciej odsłonie znajdą się zagrożenia związane z otoczeniem oraz pojazdy. Również system akcji otrzyma sporo usprawnień, przez co przejścia między walką a rozgrywką neutralną mają być bardziej płynne.

Gra otrzyma synchroniczny i asynchroniczny tryb multiplayer, który pozwoli na ukończenie przygody w pojedynkę lub z przyjaciółmi. Co więcej, dzięki takiemu otwarciu rozgrywki mamy okazję nie tylko zobaczyć nowe misje i lokacje, ale także poznać zupełnie inne elementy fabularne.

Wasteland 3

Rozgrywka zostanie przeniesiona do mroźnego Colorado, gdzie walka o przetrwanie będzie sporym wyzwaniem, a szczęśliwe zakończenie nie jest gwarantowane.

Wprowadzona zostanie także baza wypadowa Rangerów, która będzie naszym punktem wyjściowym. Wraz z kolejnymi zadaniami będziemy pomagać mieszkańcom Colorado i budować swoją reputację, co przełoży się na trudne decyzje, jakie przyjdzie nam podejmować.

Wasteland 3 zaoferuje rozbudowaną i wciągającą historię, która będzie intensywnie korzystała z nowego systemu dialogowego.

Gra docelowo ukaże się na platformach PC, Mac, Linux, PlayStation 4 i Xbox One, choć obecnie nie poznaliśmy jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.