Playing Daily

Wasteland 3 zapowiedziane! Jest pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę

Opublikowany:
Przez: Andrzej Kała

Studio InXile Entertainment ruszyło ze zbiórką funduszy na kolejną odsłonę kultowej gry Wasteland. Tym razem twórcy planują zabrać nas na wyprawę do mroźnego Colorado, wprowadzając przy okazji również wiele nowości i usprawnień.

W Wasteland 3 staniemy na czele drużyny Rangerów, który wybiorą się na skute lodem pustkowia Colorado, skrywające wiele sekretów, zapomnianej technologii, zamieszkałe przez śmiertelne niebezpieczne frakcje i wariatów, którzy nigdy o Rangersach nie słyszeli.

Wasteland 3

Podobnie jak w poprzedniej części, również w Wasteland 3 walka będzie turowa, a twórcy zamierzają rozbudować ten system. W trzeciej odsłonie znajdą się zagrożenia związane z otoczeniem oraz pojazdy. Również system akcji otrzyma sporo usprawnień, przez co przejścia między walką a rozgrywką neutralną mają być bardziej płynne.

Gra otrzyma synchroniczny i asynchroniczny tryb multiplayer, który pozwoli na ukończenie przygody w pojedynkę lub z przyjaciółmi. Co więcej, dzięki takiemu otwarciu rozgrywki mamy okazję nie tylko zobaczyć nowe misje i lokacje, ale także poznać zupełnie inne elementy fabularne.

Wasteland 3

Rozgrywka zostanie przeniesiona do mroźnego Colorado, gdzie walka o przetrwanie będzie sporym wyzwaniem, a szczęśliwe zakończenie nie jest gwarantowane.

Wprowadzona zostanie także baza wypadowa Rangerów, która będzie naszym punktem wyjściowym. Wraz z kolejnymi zadaniami będziemy pomagać mieszkańcom Colorado i budować swoją reputację, co przełoży się na trudne decyzje, jakie przyjdzie nam podejmować.

Wasteland 3 zaoferuje rozbudowaną i wciągającą historię, która będzie intensywnie korzystała z nowego systemu dialogowego.

Gra docelowo ukaże się na platformach PC, Mac, Linux, PlayStation 4 i Xbox One, choć obecnie nie poznaliśmy jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.