Asset 3

Prey – 8 minut rozgrywki pokazuje sporo dostępnych w grze mechanizmów

Andrzej Kała / 2.12.2016
komentarze: 0

Patrząc przez pryzmat nowego materiału wideo prezentującego gameplay z Prey, trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy tutaj mocną inspirację BioShockiem. Biorąc jednak pod uwagę jak dobra jest produkcja studia Irrational Games, trudno uznać to za wadę.

Przede wszystkim Prey nie jest dynamicznym shooterem. Owszem, występuje w nim system walki i przyjdzie nam wielokrotnie stawić czoła rozmaitym kosmicznym potworom, ale nie jest on główną osią rozgrywki.

Prey

Podobnie jak w produkcji Irrational Games, mamy do czynienia z grą budującą atmosferę grozy, w której ważne jest sprytne kombinowanie jak czasem wręcz uniknąć konfliktu. Broń w Prey ma być rzadkością i każdą kulę warto jest mimo wszystko oszczędzać.

Neuromods

Prey

W grze pojawią się także specjalne umiejętności, które mogliśmy zobaczyć już we wcześniejszych materiałach wideo. Tym razem jednak system ten został nieco dokładniej opisany. Będziemy mogli je zdobywać i odblokowywać dzięki specjalnemu urządzeniu – Neuromod.

Jak zaznaczają twórcy, to jest pierwiastek RPG w Prey. Drzewka umiejętności zostały podzielone na kilka kategorii i tylko od nas zależy w jakiej kolejności będziemy je rozwijać.

Walka

Prey

Nie mamy szans na całkowite uniknięcie konfrontacji w Prey, ale na szczęście nie będziemy bezbronni. W materiale wideo możemy zobaczyć w działaniu kilka typów broni – od klucza francuskiego, przez pistolet, shotgun po mający różne zastosowania Glue Gun. Ta ostatnia broń będzie szczególnie przydatna nie tylko w walce, ale także w poruszaniu się po stacji kosmicznej.

W walce możemy także wykorzystywać zdobywane umiejętności i co więcej – na wiele sposobów łączyć ze sobą ich efekty!

Crafting

Prey

To już chyba obowiązkowy element we wszystkich nowych produkcjach. Również w Prey przyjdzie nam tworzyć przedmioty, które skutecznie zwiększą nasze szanse na przetrwanie. Aby tego dokonać konieczne będzie zdobywanie pierwiastków m.in. z pokonanych przeciwników.

Tworzenie przedmiotów będzie odbywało się w specjalnych stacjach zbudowanych właśnie w tym celu.

Na stacji i w kosmosie

Oprócz przemierzania gigantycznego wnętrza stacji kosmicznej, wielokrotnie przyjdzie nam również wybrać się na spacer w przestrzeni kosmicznej. Może być to zarówno część stawianego przed nami zadania, jak i swobodna eksploracja.

Całość wygląda bardzo obiecująco. Premiera Prey zaplanowana jest na przyszły rok na platformach PC, PlayStation 4 i Xbox One.