Asset 3

PlayStation Experience 2016 – mniejsze tytuły i gry niezależne

Andrzej Kała / 4.12.2016
komentarze: 0

Na deser zostawiłem sobie te nieco lżejsze tytuły, które wcale nie są jednak gorsze od produkcji AAA. Mniejsze budżety, ale równie duże ambicje bardzo często przekładają się na fantastyczne gry. Zobaczmy więc jakie produkcje trafią na konsole Sony.

Wśród poniższych tytułów znajdziecie zarówno świeże zapowiedzi, jak i dobrze już znane tytuły zapowiedziane wcześniej na platformy Sony bądź takie, które właśnie zaczęły wędrówkę z innych platform na PS4 / PS Vita.

What Remains of Edith Finch

Najnowszy zwiastun tej produkcji wyjaśnia czym ona będzie i jednocześnie oferuje kilka ujęć z rozgrywki.

Absolver

O tej produkcji pisaliśmy już szerzej, a nowy zwiastun ma za zadanie jedynie o tym tytule przypomnieć. Nie zaprezentowano niestety nic nowego.

Pyre

Prace nad nową grą od studia Supergiant Games idą pełną parą i mam nadzieję, że twórcy Bastiona i Transistor dowiozą nam kolejny, świetny tytuł. Tym razem nieco odbiegają od dobrze znanej nam konwencji w kwestii rozgrywki, ale widać, że mają konkretny pomysł i konsekwentnie go realizują.

Premiera w przyszłym roku.

Nex Machina

Produkcja, która powstaje przy współpracy Housemarque, Robotron oraz twórcy Smash TV – Eugene Jarvisa. Szybki „twin stick shooter„, w którym naprawdę sporo się dzieje.

Danganronpa V3

Od pierwszej Danganronpy nie mogłem się oderwać. Seria ta słynie ze świetnej kreacji postaci, ciekawej linii fabularnej i dynamicznych pojedynków słownych. Owszem, w dużej części jest to po prostu interaktywna opowieść, ale za to jak wciąga…

Zapowiedź trzeciej części na PlayStation 4 i PS Vita to świetna wiadomość. Premiera w przyszłym roku.

YS Origin

Choć seria ta może nie jest na zachodzie specjalnie popularna, to wbrew pozorom jedna z większych marek na platformie Sony. Najnowsza odsłona trafi zarówno na PlayStation 4 jak i PS Vita.

Lara Croft GO

Tak, mamy do czynienia z przeniesieniem gry mobilnej na PlayStation 4 i PS Vita, ale uwierzcie mi na słowo – to wciągająca produkcja, która świetnie wypełni nam czas gdy mamy ochotę na odrobinę odpoczynku od ratowania świata.

Gra jest już dostępna.

Mother Russia Bleeds

Produkcja, której raczej nie trzeba przedstawiać, trafiła również na PlayStation 4. Dostępna od dziś!

Omen of Sorrow

Zwiastun został przygotowany w oparciu o wczesną wersję pre-alpha, więc wizualnie jeszcze sporo może się zmienić. Odniosłem wrażenie jednak, że dynamika i system walki mocno kojarzą mi się z Killer Instinct. Produkcja ta czerpie pełnymi garściami z różnych mitologii i horrorów, stąd takie postaci jak Dr. Hyde.

Strafe

Produkcja ta to ukłon w stronę gier FPS z lat 90, które ze szczątkową fabułą skupiały się na świetnej zabawie, mnóstwie przeciwników i szerokim arsenale. Można powiedzieć, że nawet wizualnie gra stara się do tych produkcji nawiązywać.

Rain World

Ciekawe połączenie skradanki, platformówki i gry survivalowej. Jako ślimako-kot, będziemy musieli przemierzać niezbyt przyjazny świat w poszukiwaniu jedzenia, starając się polować na mniejsze osobniki i jednocześnie unikając większych. Twórcy duży nacisk kładą na sztuczną inteligencję przeciwników, co ma przełożyć się na wysoki poziom trudności.

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Produkcja ta zabierze nas na przygodę do świata Gemeii, który przyjdzie nam ratować. Będzie to jednak również opowiedź o odkrywaniu samego siebie i swoich możliwości. Łącząc swoje siły z mieszkańcami i różnymi duchami, postaramy się wyzwolić mieszkańców Gemeii.

Rozgrywka pozwoli nam nie tylko na eksplorację i walkę z przeciwnikami, ale także na tworzenie przedmiotów, gotowanie, prowadzenie gospodarstwa. Te wszystkie czynności będą miały wpływ na nasze stosunki z mieszkańcami.

Dreadnought

Produkcja ta trafi wyłącznie na PlayStation 4 i pozwoli nam zasiąść za sterami wielkiego niszczyciela. Dreadnought to gra akcji, w której będą występowały różne klasy statków, a sama rozgrywka będzie oscylowała wokoł kosmicznych batalii. Pojedynki będą wymagały nie tylko dobrego zgrania zespołowego, ale także odpowiedniej taktyki.

StarBlood Arena

Kolejne pojedynki na arenach, które zawitają na PlayStation VR.