Asset 3

PlayStation Experience 2016 – największe blockbustery

Andrzej Kała / 4.12.2016
komentarze: 0

Nie ma co sobie dawkować przyjemności. Na początek największe zapowiedzi i najbardziej soczyste kąski. W końcu jaki jest sens odkładać to na później?

The Last of Us: Part 2

Dla mnie największa bomba jaką zrzuciło Sony tego wieczoru. Ponownie wybierzemy się w podróż z Joelem i Ellie, choć na obecną chwilę jeszcze nie wiemy czego dotyczyć będzie fabuła drugiej części.

Neil Druckman zdradził dlaczego tyle czasu musiało minąć nim studio zapowiedziało The Last of Us: Part 2.

Podobnie jak wielu z Was, czujemy mocną więź ze światem The Last of Us i zamieszkującymi go postaciami. Choć losy kontynuacji mogły się wydawać przesądzone, jest zupełnie inaczej. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy historii wartej opowiedzenia, a co ważniejsze – wartej Joela i Ellie. Po wielu latach pracy nad różnymi pomysłami (i prawie poddając się), w końcu udało nam się odkryć historię, która jest wyjątkowa. Historię, która przeobraziła się w epicką podróż.

Mam mieszane uczucia co do tego, czy The Last of Us: Part 2 powinno powstać. Wierzę jednak, że jeśli twórcy uznali, że mają historię godną kontynuacji, to możemy „spać spokojnie” i wyczekiwać premiery.

Niestety na grę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bowiem The Last of Us: Part 2 jest dopiero we wczesnej fazie produkcji.

Uncharted: The Lost Legacy

Po raz pierwszy w historii marki Uncharted, pojawi się samodzielny dodatek. W Uncharted: The Lost Legacy wcielimy się w postać Chloe Frazer, starającą się odzyskać starożytny artefakt. Do pomocy w tym przedsięwzięciu zatrudni Nadine Ross i wspólnie wybiorą się wysoko w indyjskie góry na poszukiwania.

Zwiastun w całości oparty jest o rozgrywkę i wygląda po prostu obłędnie. Nie wiem jak robi to Naughty Dog, ale każda ich kolejna produkcja po prostu wyrywa z butów jakością oprawy.

Marvel vs. Capcom Infinite

Choć zapowiedź tej produkcji nie jest tak porywająca jak dwóch poprzednich, to jednak seria Marvel vs. Capcom jest bliska sercom wielu fanów bijatyk. Najwyraźniej współpraca Sony i Capcomu układa się rewelacyjnie i studio sięga po kolejne swoje serie i daje im nowe życie.

Premiera w przyszłym roku na PlayStation 4.

Wygląda również na to, że Marvel opublikował jeszcze jeden zwiastun tej produkcji, tym razem prezentujący nieco samej rozgrywki.

Ace Combat 7

Serii poświęconej walkom myśliwców w przestworzach nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, a jej najnowsza, siódma już część, trafi na PlayStation 4. Co więcej, gra otrzyma także wsparcie dla PlayStation VR!

Knack 2

Pierwsza odsłona nie została zbyt ciepło przyjęta, choć nadal można było się przy niej świetnie bawić. Druga część ma jednak zaoferować nowe ruchy, poprawiony tryb kooperacji na jednym ekranie, kolorowe lokacje i system walki dostarczający mnóstwo frajdy.

Już nam znane hity, które zbliżają się wielkimi krokami

Nie mogło także zabraknąć wielkich tytułów AAA, o których już dobrze wiemy, ale których nie mogło zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu.

Horizon Zero Dawn

Nowy zwiastun produkcji Guerilla Games wygląda przepięknie, a i sam świat gry jest niezmiennie fascynujący. Mam nadzieję, że twórcy nie zawiodą pod kątem fabularnym i tajemnicze miejsce pokazane na końcu zwiastuna będzie zawierało ciekawą tajemnicę.

The Last Guardian

Z premierą „tuż tuż”, nie sposób być zdziwionym pojawieniem się nowego zwiastuna tej produkcji. Nic dodać, nic ująć – wieloletnia legenda zmaterializuje się już za kilka dni.

Gran Turismo Sport

Gra cały czas powstaje, wygląda obłędnie, ale nadal nie wiemy kiedy ostatecznie będzie nam dane w nią zagrać. W przypadku tej produkcji jednak jestem w stanie poczekać nieco dłużej. Oby była dopieszczona do granic możliwości i oferowała jak najwięcej różnorodnej zawartości.

Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom

Poprzednia odsłona serii jest jednym z najpiękniejszych i najlepszych przedstawicieli gatunku jRPG. To dopiero drugi zwiastun tej produkcji, ale już można śmiało powiedzieć, że gra nadal ma niesamowity urok.

Persona 5

Piąta odsłona serii od studia Atlus wyczekiwana jest przez fanów na całym świecie. Ja już przebieram nogami, a nowy zwiastun w języku angielskim skupiał się w całości na historii.

Yakuza Kiwami i Yakuza 6: The Song of Life

Korzenie tej serii sięgają jeszcze PlayStation 2. Teraz legendarna marka powróci na PlayStation 4 wraz z Yakuza Kiwami oraz zupełnie nową odsłoną Yakuza 6: The Song of Life. Pierwsza z nich to remake, który ukaże się latem 2017 roku, natomiast druga z produkcji to pełnoprawna kontynuacja, której premiera zaplanowana jest na rok 2018.

Resident Evil 7

Tej produkcji Capcomu nie mogło oczywiście zabraknąć. Kolejny zwiastun udowadnia, że seria wraca na właściwy tor, a granie w ten tytuł na PlayStation VR wymaga stalowych nerwów.

Nioh

Przez wielu graczy zgodnie okrzyknięte mianem Dark Souls osadzonego w feudalnej Japonii. Nie przywiązywałem do tej produkcji dużej uwagi do tej pory, trzy odsłony serii od From Software nadal znacząco łypią na mnie okiem z półki. Trzeba jednak będzie nadrobić zaległości i poznać bliżej ten tytuł.

Nier: Automata

To kolejna produkcja, która do tej pory skutecznie umykała mojej uwadze. Tworzona przez studio Platinum Games bez wątpienia zaoferuje świetny system walki, a i fabularnie zapowiada się całkiem interesująco.

Gravity Rush 2

Choć tytuł ten jeszcze się nie ukazał, już zaprezentowano zwiastun DLC. Dodatek ma skupić się w całości na historii Raven, naszej czarnowłosej partnerki. Wcielając się w jej postać będziemy musieli uratować Zagubione Dzieci, uwięzione wewnątrz Arki na końcu pierwszej odsłony serii.

Na szczęście dodatek ten będzie darmowy i ukaże się w marcu 2017r.