Asset 3

PlayStation Experience 2016 – plejada remasterów

Andrzej Kała / 4.12.2016
komentarze: 0

Choć wszyscy oczekujemy najbardziej na zupełnie nowe produkcje, które będą brylować na PlayStation 4 Pro, to nie da się ukryć, że poniższe zapowiedzi wywołały szybsze bicie serca u wielu graczy. Te kilka tytułów, to absolutna klasyka marki PlayStation, ale dla wielu osób (w tym mnie), są to produkcje, w które nie mieli okazji zagrać.

Szukanie starego „szaraka” tylko dla kilku tytułów nie dla każdego jest grą wartą świeczki, więc takie rozwiązanie nie tylko zagwarantuje nieco poprawioną oprawę graficzną, ale przede wszystkim bezproblemowe ogrywanie tych produkcji na już posiadanej konsoli.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Rudy list doczekał się naprawdę solidnie zrobionego remastera, który pozwoli nam ograć aż trzy produkcje z tej serii. Nie jest to jednak tylko podbicie rozdzielczości i wrzucenie gry do cyfrowego sklepu. Gra otrzymała mocno odpicowaną oprawę audiowizualną, zachowując przy tym to co w tej produkcji najważniejsze – gameplay.

Premiera w przyszłym roku na PlayStation 4.

WipEout Omega Collection

Kolejny remaster i znów trzy gry w jednym, bowiem w tej kolekcji znajdziemy WipEout HD, WipEout Fury oraz WipEout 2048. Dla wieloletnich fanów tej serii pozycja obowiązkowa, która zaserwuje im mocno poprawioną oprawę graficzną w 4K!

Premiera latem przyszłego roku.

PaRappa the Rapper Remastered

Nic dodać, nic ująć – produkcja uważana przez wielu za pierwszą grę „rytmiczną”, w której filarem rozgrywki była muzyka. Odświeżona wersja niewiele wnosi w kwestii oprawy graficznej, gdyż ta była od samego początku mocno uproszczona, ale sama rozgrywka nadal oferuje mnóstwo zabawy.

Premiera w 2017 roku, ale wersja demonstracyjna dostępna jest już dziś!

Windjammers

Tutaj trudno piać z zachwytu. Tym bardziej, że „odświeżenie” ograniczyło się do dorobinia ładnego tła wokół małego ekranu rozgrywki i dorzuceniu trybów sieciowych. Coś dla największych fanów takiej zabawy.

Premiera „niedługo” na PlayStation 4 i PS Vita

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Nim w nasze ręce trafi Marvel vs. Capcom Infinite, Capcom wraz z Sony serwuje nam soczystego remastera. Ultimate Marvel vs. Capcom 3 doczekało się prezentacji w 1080p i dynamicznej rozgrywki w 60fps. Co więcej, gra jest już dostępna od dziś!

Garou: Mark of the Wolves

Tutaj podobnie jak w przypadku Windjammers, trudno mówić o pełnoprawnym remasterze. Po prostu przystosowano produkcję SNK do nowych platform, przenosząc w ten sposób serię na kolejną generację konsol.

Gra jest dostępna już od dziś na PlayStation 4 i PS Vita.