Asset 3

Call of Cthulu – porcja nowych screenshotów i nieco informacji na temat samej gry

Andrzej Kała / 16.12.2016
komentarze: 0

Oficjalna adaptacja papierowej gry RPG stworzonej przez Chaosium, Call of Cthulu, powstaje cały czas wewnątrz Cyanide Studio. Dziś mamy okazję rzucić okiem na kilka nowych lokacji z Darkwater Island, a także poznać nieco więcej szczegółów na temat samej gry.

Edward Pierce

W Call of Cthulu wcielimy się w postać Edwarda Pierce’a, który przybył do tego miejsca aby rozwikłać zagadkę tragicznej śmierci Sary Hawkins. Tytuł ten będzie połączeniem gry RPG, skradanki i horroru psychologicznego, który wyciśnie z nas ostatnie soki zdrowych zmysłów w trakcie odkrywania tej chorej tajemnicy.

Rzeczywistość i iluzja będą się przenikały, a zjawiska paranormalne staną się dla nas bardzo szybko chlebem powszednim. A może te wszystkie wydarzenia to tylko nasza bujna wyobraźnia?

Produkcja ta czerpie z atmosfery tworzonej przez Lovecrafta całymi garściami i stara się jak najlepiej oddać specyfikę stworzonego przez niego świata. Pierwsze zapowiedzi i ujęcia pozwalają mieć nadzieję na świetny tytuł i mam nadzieję, że Cyanide Studios nie położy tak świetnego materiału źródłowego.