Asset 3

Sniper Ghost Warrior 3 – kolejny kwadrans rozgrywki z nowej misji

Andrzej Kała / 21.12.2016
komentarze: 0

CI Games zaprezentowało nowy, oficjalny materiał, prezentujący kolejną misję ze Sniper: Ghost Warrior 3. Tym razem jest to misja, na którą trafiamy w okolicach 2/3 gry, a naszym zadaniem będzie uwolnienie pewnej osoby.

Materiał pokazuje kilka nowych elementów rozgrywki, które pojawią się w trzeciej odsłonie serii. Mieliśmy już okazję poznać naszego drona, który nie tylko pozwala na lepszą orientację w terenie i zaznaczanie przeciwników na mapie, ale także m.in. na hackowanie systemów CCTV. To, na co nam pozwoli ta technologia zależy wyłącznie od tego, jak wiele środków zainwestujemy w ulepszanie drona.

Ulepszanie przedmiotów i crafting będą wymagały zabawy w „zbieractwo”, więc eksploracja świata gry i podnoszenie wszelkich materiałów jest wysoce wskazane.

Przesłuchiwanie i eliminacja przeciwników

Pokazano także możliwość przesłuchiwania przeciwników, którzy mogą nam zdradzić cenne informacje ułatwiające wykonanie zleconego zadania. Co prawda proces ten jest mocno uproszczony i nieco drętwy, ale stanowi bardzo ciekawe urozmaicenie.

Wzbogacono także możliwości poruszania się i walki wręcz naszego protagonisty. Przede wszystkim potrafi się on teraz wspinać po elementach budynku, zajmując w ten sposób dogodne pozycje strzeleckie czy punkty obserwacyjne. Eliminowanie przeciwników też nie ogranicza się wyłącznie do zachodzenia ich od tyłu – jest możliwość zaatakowania ich z góry, a także powalenie kilku przeciwników na raz przy pomocy systemu, nazwanego przez twórców „chain kills”.

Dodatkowe cele

Oprócz naszego głównego celu jaki musimy zrealizować w trakcie misji, natrafiamy także na cele poboczne. Wśród zaprezentowanych w tym materiale wideo znalazły się dwa typy:

  • eliminacja celów z listy najbardziej poszukiwanych – postaci te to zbrodniarze wojenni, których możemy spotkać w trakcie wykonywania misji.
  • uwalnianie cywilów – z kolei zwrócenie wolności cywilom może zaowocować uzyskaniem pomocy z ich stronny w późniejszym czasie.

Muszę przyznać, że z każdym kolejnym materiałem Sniper: Ghost Warrior 3 wygląda coraz lepiej. Owszem, powtarzam się, ale naprawdę mam ochotę już teraz ograć ten tytuł.