Asset 3

Yakuza 0 zbiera bardzo dobre oceny i ma nowy, premierowy zwiastun

Andrzej Kała / 25.01.2017
komentarze: 0

Swoją premierę miała także Yakuza 0, długo oczekiwany prolog do kultowej serii. Z tej okazji przygotowano także specjalny, premierowy zwiastun.

O czym właściwie jest Yakuza 0? Na to pytanie świetnie odpowiada oficjalny komunikat prasowy:

Yakuza 0 opowiada o początkach Kazumy Kiryu, znanego później jako Smok z Dojimy oraz Goro Majimy, zanim jeszcze stał się Szalonym Psem z Shimano. Gracze będą mogli doświadczyć ich walki, oszustw oraz romansów wraz z przebijaniem się głównych bohaterów na coraz wyższe poziomy japońskiego półświatka.

Historia rozpoczyna się w grudniu 1988 r. w Kamurocho, pełnej napięcia dzielnicy Tokyo, gdzie Kiryu rozpoczyna swoją karierę w szeregach syndykatu Dojima yakuza. Początkowe sukcesy zostają jednak przerwane przez oskarżenie o nieumiejętne zebranie mafijnego długu. Kiryu będzie musiał wykorzystać cały swój spryt i umiejętności walki by odzyskać swój honor oraz ocalić reputację swojego ojca Shintaro Kazamy.

Drugim z bohaterów gry jest Goro Majima, prowadzący popularny kabaret w Osace, który niczego bardziej nie pragnie niż powrócić do szeregów yakuzy, którą kiedyś był zmuszony opuścić. Będzie musiał w tym celu wykonać serię niemożliwych do wypełnienia zadań, jakie postawili przed nim szefowie syndykatu, tylko czy te zadania nie skierują Majimy na ścieżkę, z której nie będzie już powrotu?

Yakuza 0 i darmowe DLC

Przy okazji twórcy zapowiedzieli darmowe aktualizacje wprowadzające nową zawartość do gry, którą otrzyma każdy posiadacz gry. Może nie są to rewolucyjne dodatki, ale to zawsze miły akcent ze strony twórców.

DLC wprowadzi nowe stroje dla bohaterów, bronie, przedmioty i elementy do tworzenia przedmiotów. Pierwszy z nich jest już dostępny, a kolejne trzy zestawy będą pojawiały się co tydzień aż do 14.02.2017r.