Asset 3

DiRT 4 trafi do sprzedaży już w czerwcu!

Andrzej Kała / 26.01.2017
komentarze: 0

Wydawnictwo Techland opublikowało właśnie informację, że jeszcze w tym roku na rynek trafi DiRT 4! Co więcej, na premierę nowej odsłony serii musimy poczekać tylko kilka miesięcy.

W kolejnej odsłonie czeka nas jeszcze więcej zabawy, ale twórcy nie zapominają o korzeniach serii. Choć tytuł ten ma być tak dostępny jak DiRT 2 i DiRT 3, mimo wszystko ma zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów symulatorów rajdowych.

Oprócz dobrze znanych rajdów samochodowych, weźmiemy także udział w zawodach Rallycross opartych o licencję FIA World Rallycross Championship oraz wyścigach ciężarówek i buggy – Landrush.

Twoja tr4sa

Taką nazwę będzie nosiło innowacyjne narzędzie do generowania tras rajdowych, pozwalające prosty sposób tworzyć niemal nieskończoną liczbę odcinków. Wybieramy tylko miejsce, ustawiamy parametry, a system załatwia za nas całą resztę.

Wygenerowanymi w ten sposób trasami możemy dzielić się ze znajomymi, a także rzucać im wyzwania czasowe.

DiRT 4 w pigułce

W grze będzie czekało na nas ponad 50 samochodów, wśród których znalazły się m.in. Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 czy Audi Sport quattro S1 E2. Każdy z nich będziemy mogli dopasować do swojego stylu jazdy dzięki rozbudowanem systemowi tuningu, a niezbyt uważna jazda będzie kończyła się obowiązkową wizytą w serwisie na naprawy uszkodzeń – o to „zadba” usprawniony model zniszczeń.

Rywalizować będziemy w pięciu lokacjach Australii, Hiszpanii, Michigan, Szwecji i Walii, które ostatecznie zaoferują miliony różnych dróg.

Landrush, to zupełnie nowy tryb, który zaoferuje krótkie, piaszczyste tory dla Pro Buggy, Ciężarówek Pro-2, Ciężarówek Pro-4 oraz Crosskartów na terenach Kaliforni, Nevady i Meksyku.

DiRT 4 stawia na rywalizację, nie tylko poprzez możliwość rzucania wyzwań znajomym, ale także globalne rankingi, ligi i turnieje w ramach RACENET. Dodatkowo pojawią się wyzwania dzienne, tygodniowe i miesięczne dla graczy z całego świata. Dla osób, które będą chciały odpocząć od rywalizacji na trasach pozostaje tryb Joyride.

Premiera gry zaplanowana jest na 09.06.2017r. na PC, PlayStation 4 i Xbox One.