Asset 3

Project CARS 2 oficjalnie zapowiedziane

Andrzej Kała / 9.02.2017
komentarze: 0

Slightly Mad Studios zapowiedziało drugą odsłonę swojego smulatora wyścigowego Project CARS 2. Oprócz sporych uprawnień samego silnika, gra będzie także wypchana zawartością po same brzegi.

Przede wszystkim ponad 170 samochodów, z których część możemy zobaczyć zarówno na pierwszych screenach jak i zwiastunie. Swoje umiejętności będziemy szlifować na jednym z ponad 60 torów.

Twórcy wysłuchali także głosów fanów i w Project CARS 2 pojawi się zupełnie nowy tryb Mistrzostw Online, a także zupełnie nowe dyscypliny sportowe – wyścigi na lodzie, śniegu, szutrze a nawet w błocie!

Jeśli dysponujecie odpowiednio mocnym sprzętem gra nie tylko pokaże obraz w 12K (zakładając, że dysponujecie trzema monitorami 4K) na PC, ale również zaoferuje wsparcie dla VR.

Podobnie jak poprzednia odsłona serii tytuł ten tworzony jest przez graczy, a do dopieszczania detali zaproszono profesjonalnych kierowców, co ma zapewnić najlepsze odwzorowanie uczucia prowadzenia samochodów sportowych. Pomogą w tym oczywiście wysokiej jakości oprawa graficzna, precyzyjna fizyka zachowania samochodów oraz realistyczna Sztuczna Inteligencja mająca bardzo dobrze imitować zachowania prawdziwego kierowcy, dostarczając sporego wyzwania graczom.

Przy pomocy technologii LIVETRACK 3.0 zespół zamierza zaimplementować także zmienne warunki pogodowe i pory roku, a także różne nawierzchnie tras i pory dnia. Nie zabraknie także zaawansowanych systemów zużycia opon i wpływu ich zużycia na przyczepność.

Stephen Viljoen nie ukrywał swojej ekscytacji zapowiedzią.

Cieszymy się, że w końcu możemy odkryć wszystkie karty dotyczące naszej współpracy z Bandai Namco Entertainment i podzielić się szczegółami na temat Project CARS 2.

Naszym wspólnym celem w Slightly Mad Studios jest stworzenie symulatora wyścigów samochodowych, który będzie w stanie rywalizować z rzeczywistością. Realizm i autentyczność są kluczowymi wartościami, towarzyszącymi nam w pracach nad Project CARS 2. Dlatego też staramy się zapewnić współpracę z najlepszymi profesjonalnymi kierowcami, developerami, artystami i inżynierami dźwięku, aby stworzyć tytuł zgodny z naszą wizją.

Premiera Project CARS 2 jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.